Parlamentní listy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Parlamentní listy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoká škola ekonomická v Praze se vypořádává s výroky a událostmi okolo děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Jeho další působení na škole se aktuálně řeší hlavně kvůli Ševčíkově vystoupení na nedávném protivládním protestu, kde se po skončení demonstrace část lidí snažila z budovy Národního muzea odstranit ukrajinskou vlajku. Rektor VŠE Petr Dvořák proto chce Ševčíka odvolat a řada absolventů jej v tom podporuje. „Je to evidentně člověk s extremistickými názory, podporuje dezinformační ...
S tím, jak se Rusku nedaří dosáhnout vítězství na ukrajinském bojišti, se prohlubují spekulace o budoucnosti prezidenta Vladimira Putina a osudu celé země. Média píšou o Putinově ztrátě kontaktu s realitou a neexistujícím plánu, jak z válečného průšvihu ven. Frustrované ruské elity se mezitím už více než rok snaží napravovat hospodářské škody, které divoké dobrodružství napáchalo. Ke slovu se tak dostávají mladí experti se západními zkušenostmi. Šanci cítí také představitelé opozice. Přesto hrozí, že Rusko...
Zahraniční média si všímají především toho, jak hladce se podařilo Petru Pavlovi ve druhém kole porazit svého soupeře Andreje Babiše. Šéf ANO je podle nich ztělesněním populismu a oligarchů v politice, zdůrazňují i jeho nezvykle ostrou kampaň. Ve vysloužilém generálovi a někdejším vysokém představiteli NATO pak vidí záruku, že Česko nevybočí ze svého prozápadního kurzu. Vítězi už také blahopřejí představitelé dalších zemí, jako první přispěchala s gratulací slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Výsledek probíhajících prezidentských voleb se pokoušejí ovlivnit také ruští hackeři. Odborníci na kyberbezpečnost očekávají, že jejich útoky na Českou republiku budou v nadcházejících dnech pokračovat a mohou být ještě intenzivnější než dosud. Podle polského deníku Rzeczpospolita se možná jedná jen o přípravu na masivní digitální útok, kterým Rusové hodlají narušit parlamentní volby v Polsku, jež se konají letos na podzim.
Ruský vpád na Ukrajinu přiměl počátkem letoška evropské země, aby přehodnotily své obranné plány. Na sklonku roku Estonsko vyzývá evropské partnery k dalším investicím do armád a vedení NATO hovoří o možném posunu v doporučení vyčleňovat na vojenské účely dvě procenta hrubého domácího produktu. Německý kancléř Olaf Scholz naopak čelí kritice opozice za neplnění jarních slibů a pokračující špatný stav bundeswehru.
Máme za sebou další 17. listopad, tentokrát ve znamení prezidentské kampaně. Což v praxi znamená, že se nám veřejné osobnosti pohádaly o to, kdo se pokusil odkaz listopadu ukrást pro sebe, případně kdo z prý ryze apolitické akce udělal politickou a honil na ní politické body. Když se dva perou, třetí se směje.
Americká Republikánská strana získala většinu ve Sněmovně reprezentantů, uvádějí agentury. Ve volbách, které se konaly 8. listopadu, získala zatím 218 křesel, Demokratická strana získala 210. Na výsledky se stále čeká v osmi obvodech.
Dobré ráno! Je 294. den roku, svátek má Brigita, před 36 lety vyhlásily Marshallovy ostrovy v Tichém oceánu nezávislost na Spojených státech. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Novým švédským premiérem bude šéf konzervativní Umírněné koaliční strany Ulf Kristersson. V dnešním hlasování o tom rozhodl parlament. Kristerssonova strana byla součástí opozičního pravicového bloku, který vyhrál zářijové parlamentní volby. Vládnout bude s podporou protiimigrační strany Švédští demokraté, kteří tak budou mít poprvé přímý vliv na vládní politiku..
Dobré ráno! Je 269. den roku, svátek má Andrea, před 38 lety Británie odsouhlasila, že se v roce 1997 uskuteční předání Hongkongu Číně. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.