paušální daň podmínky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu paušální daň podmínky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zdravotní pojištění musejí platit všechny OSVČ, účast na nemocenském pojištění je však dobrovolná. Co se stane, když se nemocenské pojištění neplatí? Jaký je rozdíl mezi zdravotním a nemocenským pojištěním?
Na dani z příjmu zaplatí za rok 2022 OSVČ méně než za rok 2021, neboť se zvýšila sleva na poplatníka. Polepší si i OSVČ s vysokými zisky, neboť se zvýšila hranice zdanitelného příjmu podléhajícího základní patnáctiprocentní sazbě daně z příjmu. Kolik zaplatí OSVČ na dani z příjmu? Jak se liší výpočet daně při hlavní a vedlejší činnosti?
Daňové přiznání za rok 2022 nemusí podávat všichni, v praxi tak mají někteří občané nadprůměrné příjmy a daňové přiznání nepodávají, jak si ukážeme v praktických příkladech.
Průměrná mzda je velmi důležitý ukazatel, protože se od něj odvíjí spousta dalších finančních metrik. I když už přesáhla 40 tisíc korun, skutečná hodnota průměrné reálné mzdy je kvůli vysoké inflaci zcela jiná. Jaká je tedy stanovena očekávaná průměrná mzda pro rok 2023? Jaký je aktuální medián mezd? Jak se liší mzdy v jednotlivých regionech a jak si stojí Česká republika v porovnání se sousedními státy jako Německo?
Od začátku roku 2023 nastaly v oblasti daní významné změny, které se dotýkají řady podnikatelů a firem. Zvýšila se hranice příjmů pro plátce DPH či příjmového limitu pro uplatnění výdajových paušálů. Rovněž vstoupila v platnost nová mimořádná daň z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax). Změny nastaly i u zdanění fyzických osob. Podrobnosti o největších novinkách popisují daňoví specialisté advokátní kanceláře Havel & Partners.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Zavedení paušální daně od roku 2021 přivítalo hodně OSVČ, které chtějí minimalizovat svoji povinnou daňovou administrativu a snadno plánovat své cash-flow. Od roku 2023 se rozšíří počet OSVČ, které mohou do paušálního režimu vstoupit. Jak vysoká bude měsíční paušální daň?
Jak budou vypadat daně a odvody pro rok 2023 pro živnostníky? Kolik budou minimální zálohy a co paušální daň? Co platí pro slevu na poplatníka, na manžela nebo na manželku? Projděte si dosavadní články na tato témata ze serveru Finexpert na E15.
Limit pro povinnou registraci plátců k dani z přidané hodnoty se od příštího roku zvýší z nynějšího jednoho milionu korun na dva miliony korun. Stejně tak se na dva miliony korun zvýší limit pro možnost podnikatelů využít paušální daň. Místo nynější jedné sazby paušální daně ale budou platit tři pásma. V takzvaném daňovém balíčku to schválila Sněmovna. Vložila do něj i návrh na zavedení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax. Soubor daňových novinek musí ještě posoudit Senát.
Ministerstvo financí předložilo sněmovně novelu zákona o DPH a zákona o daních z příjmů a dalších souvisejících zákonů. Změny se dotknou limitu pro vstup do paušálního režimu, který se zvyšuje na 2 miliony korun. Novela počítá pro paušální režim rovněž se vznikem 3 pásem zdanění na základě výše a charakteru příjmů poplatníka. Ke změně by mohlo dojít také u limitu, od kterého platí nutnost podat daňové přiznání – limit by se mohl z dosavadních 15 tisíc zvednout na 25 tisíc korun.