pavel tykač - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pavel tykač, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investiční skupina Sev.en Global Investments českého miliardáře Pavla Tykače kupuje 51procentní akciový podíl v producentovi metalurgického uhlí Coronado Global Resources, který působí ve Spojených státech a Austrálii. Pro transakci je potřebný souhlas úřadů z obou těchto zemí. V pondělí to oznámila vedoucí komunikace Sev.en Global Investments Veronika Diamantová. Cenu transakce firma neuvedla.
Mediální trh zažívá po nejistém období další otřesy. Politik Andrej Babiš prodal Mafru a vzdává se tak vlastnictví médií, která přebírá skupina miliardáře Karla Pražáka blízkého PPF. Respekt – jedna z nejstarších porevolučních mediálních značek – opouští své vydavatelství a míří do náruče slovenského Denníku N. Tyto na první pohled rozdílné příběhy spojuje proměna prostředí, ve kterém mediální domy podnikají. Některé tituly se shlukují k sobě, aby jejich hlas byl ve stále roztříštěnějším veřejném prostoru ...
Renáta Kellnerová s rodinou se nadále drží v čele pořadí nejbohatších Čechů a Slováků, které pravidelně každý rok sestavuje redakce e15 a uveřejňuje v e15 magazínu. Rozdíl mezi Kellnerovými a druhou příčkou se však výrazně snížil. Prudce se na ně dotahuje Daniel Křetínský, jehož podnikatelské impérium, kterému stále dominují energetická aktiva, zažilo výjimečný rok. Posilovali však i další česko-slovenští byznysmeni. Jmění narostlo také Karlu Komárkovi, který ovládl prestižní a lukrativní britskou národní ...
Uplynulý rok byl rokem, kdy ostřílený podnikatel Pavel Tykač opět navýšil sázky na uhlí. Jeho globální skupina Sev.en Global Investments v dubnu získala těžební práva ke dvěma miliardám tun uhlí v americkém státě Illinois a o měsíc později také práva k uhelným zásobám ve dvou australských dolech státu Queensland. Zároveň Tykač opustil britský trh, když prodal svůj poloviční podíl britských aktiv v energetické společnosti InterGen.
Investiční skupina Kaprain miliardáře Karla Pražáka a společnost Agrofert se dohodly na prodeji vydavatelství Mafra, společnosti LONDA a chemických závodů Synthesia. Stoprocentní majetkový podíl v těchto společnostech získá Kaprain po schválení příslušnými antimonopolními úřady. O obchodu, který potvrdily obě strany, informovala e15 tento týden.
Miliardář a majitel holdingu Kaprain Karel Pražák finišuje nákup vydavatelství Mafra, které dosud ovládal svěřenský fond Andreje Babiše. Někdejší manažer PPF chce koupit mediální dům společně s pardubickou chemičkou Synthesia. Cena se pohybuje v řádu jednotek miliard korun. Akvizice bude uzavřena ještě tento týden. Informaci redakci e15 to potvrdily čtyři na sobě nezávislé zdroje blízké transakci. Prodejem Mafry Pražákovi ale jednání o konečném vlastnictví Mafry skončit nemusí.
Ke koupi mediálního domu Mafra má aktuálně nejblíže miliardář Karel Pražák, který podle informací e15 předložil Agrofertu ze svěřenského fondu Andreje Babiše vyšší nabídku než skupina Czechoslovak Group Michala Strnada.
Prodej pardubické chemičky Synthesia, jediného výrobce střelné bavlny v Česku, měl být původně dokončen v červnu a 1. července si ji měl převzít nejvážnější zájemce, společnost Czechoslovak Group (CSG) Michala Strnada. V srpnu je však Synthesia stále ještě majetkem Agrofertu. Prodej se zadrhl, protože Andrej Babiš (ANO), konečný benificient svěřenských fondů vlastnících Agrofert, se rozhodl nabídnout Synthesii spolu s mediální skupinou Mafra. Redakci e15 to potvrdily tři zdroje obeznámené s oběma ...
Odprodej asijských aktiv splátkové společnosti Home Credit bude pokračovat, uvedl generální ředitel PPF Jiří Šmejc. Česká finanční skupina si naopak zatím hodlá ponechat téměř 30procentní podíl v tuzemském finančním domě Moneta Money Bank. Šmejc, který se řízení PPF ujal zhruba před rokem, se rovněž vyjádřil k investicím do akcií veřejně obchodovaných firem a k případnému zájmu o logistickou firmu Zásilkovna.
Vláda ve středu schválila návrh zákona o přeměnách obchodních společností a družstev, díky kterému by posílila pozici majoritních akcionářů a otevřela by si cestu k restrukturalizaci energetické skupiny ČEZ. Zákon, který kritici považují za protiústavní, musí odhlasovat ještě obě komory parlamentu.