pechan - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pechan, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř podal dovolání v kauze pokusu o tunelování státního podniku Čepro. Justice mu vyměřila souhrnný trest 15 let vězení. Na Nejvyšší soud se prostřednictvím dovolání obrátilo také pět dalších aktérů kauzy včetně bývalého obchodního ředitele Čepra Martina Pechana, jenž si má odpykat pět let. Vyplývá to z justičních databází a ze sdělení mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci.
Pražský vrchní soud potvrdil spolupachateli podnikatele Radovana Krejčíře, bývalému obchodnímu řediteli Čepra Martinu Pechanovi, pět let vězení za pokus o vytunelování podniku. Krejčířův správce a pravá ruka Aleš Zagora si odpyká stejně dlouhý trest za činnost v podnikatelově gangu a za padělání peněz. Verdikt je pravomocný.
Patnáctiletý souhrnný trest pro uprchlého Radovana Krejčíře za skutky spáchané v Česko platí. Potvrdil to pražský vrchní soud, když zamítl Krejčířovo odvolání. Verdikt, který mu rovněž uložil pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech firem, je pravomocný. Odvolací senát odmítl argument Krejčířovy obhájkyně, že by se věc měla projednávat až v přítomnosti jejího klienta. To, že je muž nyní za mřížemi v Jihoafrické republice, je podle něho přímým důsledkem toho, že v roce 2005 utekl českým policistům ...
Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř nemůže dostat v kauze tunelování podniku Čepro a přípravy vraždy celníka vyšší než patnáctiletý souhrnný trest. Státní zástupce Jaroslav Dolejší totiž nepodal odvolání v jeho neprospěch. Přísnější potrestání požaduje pouze pro Jaroslava Siudu, který Krejčířovi připravoval smlouvy. Případem se začal zabývat pražský vrchní soud, jenž zároveň řeší i odvolání Krejčíře a čtyř údajných členů jeho gangu. Obžalovaní vinu odmítají.
Za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka poslal soud uprchlého Radovana Krejčíře na 15 let do vězení. Do tohoto trestu se započítávají i jeho dřívější odsouzení za půlmiliardový daňový únik a další zločiny, za něž byl odsouzen dříve. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Verdikt není pravomocný, kauzou se bude zabývat odvolací soud. Krejčíř je nyní ve vazbě v Jihoafrické republice. Česko usiluje o jeho vydání, kterým se bude tamní soud zabývat 28. ledna.
Státní zástupce Jaroslav Dolejší navrhl uprchlému Radovanu Krejčířovi souhrnný trest 14 až 15 let vězení a propadnutí majetku za údajnou snahu vytunelovat státní podnik Čepro a přípravu vraždy celníka. Nepodmíněné tresty odnětí svobody požaduje i pro údajné členy Krejčířovy zločinecké skupiny a bývalého obchodního ředitele Čepra Martina Pechana. Ten by měl navíc zaplatit státu deset milionů korun.
Údajné fiktivní obchody s palivy mezi firmami Bena a Tukový průmysl z druhé poloviny 90. let zatím zůstanou nepotrestány. Pražský městský soud totiž zastavil trestní stíhání šéfa společnosti Bena Milana Vomely a někdejší jednatelka firmy Tukový průmysl Marta Konkolová byla obžaloby zproštěna. Žalobce je vinil z toho, že chtěli od finančního úřadu vylákat 327 milionů korun jako nadměrný odpočet DPH. Rozsudek není pravomocný. Případem se bude zabývat vrchní soud.
Odsouzený Radovan Krejčíř čelí v kauze údajné snahy o vytunelování státního podniku Čepro dalším obvinění z pěti různých trestných činů. Vedle přípravy vraždy jsou to účast na organizované zločinecké skupině, podvod ve stádiu přípravy a pokusu, padělání peněz a padělání platebního prostředku, konkrétně směnek. Vyplývá to z obžaloby, kterou začne příští týden projednávat soud.
Amnestie, kterou před necelým rokem vyhlásil tehdejší prezident Václav Klaus, se dotkla více než 111 tisíc lidí. Týkala se lidí, kteří spáchali drobnější přečiny, ale i těch, kteří figurovali v miliardových hospodářských kauzách. Právě kvůli nim se na Klause snesla vlna kritiky.
Městský soud v Praze zastavil kvůli amnestii prezidenta Václava Klause další trestní stíhání. Tentokrát jde o tři obžalované z kauzy miliardového krácení daní v souvislosti s dovozem pohonných hmot ze Slovenska. Jde o bývalého jednatele firmy Tukový průmysl Martina Pechana, někdejšího jednatele firmy Venturon Investment Leopolda Klimuse a bývalého člena představenstva společnosti Bena Milana Vomelu.