pěchouček - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pěchouček, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investiční fond Evolution Equity Partners, který vedou bývalí akcionáři a vysocí manažeři brněnské antivirové firmy AVG včetně tehdejšího ředitele Karla Obluka, spoluinvestoval téměř čtyři miliardy korun do dvou startupů zaměřených na umělou inteligenci a práci s daty. Peníze od Evolutionu získali mimo jiné bývalí zaměstnanci Amazonu a Oraclu.
Umělou inteligenci (AI) považuje zakladatel startupu Resistant AI Martin Rehák za technologii, která změní svět, a proto se jí už několik let věnuje. Nyní ovšem vidí riziko možné regulace, která by podle něj rozvoji AI značně uškodila. „Budeme si o deset let déle bránit některá pracovní místa, ale ve výsledku to bude znamenat, že postupně přijdeme o všechna pracovní místa,“ říká v rozhovoru pro E15 expert o vznikající evropské legislativě, která by měla regulovat použití AI.
Moderní svět stojí a padá s programy. Závislost na virtuálních algoritmech bude s rozvojem umělé inteligence (AI) ještě sílit a je pravděpodobné, že podstatnou část programů bude sestavovat právě AI. Revoluce je tu, ale málokdo tuší, kudy povede, koho a jak ovlivní. Jednou z prvních profesí, které už pociťují změny, jsou programátoři, dělníci digitální éry.
... firmy Avastu, Michal Pěchouček. Přizpůsobení se novým...
Společnost Gen Digital, která vznikla spojením firem Avast a NortonLifeLock, se bude podílet na vytvoření konkurence pro služby Apple Pay a Google Pay. Společně s podniky Visa, Accenture, American Express nebo Futurewei, což je americká odnož Huawei, začíná vyvíjet technologii určenou k pohánění digitálních peněženek. Na rozdíl od peněženek Applu a Googlu má být otevřená a dostupná všem zájemcům na trhu.
Speciální epizodu E15 Castu jsme natočili během mezinárodního E-commerce Summitu, kde Nikita Poljakov mluvil s lídry českého online byznysu. Jaký čekají rok, jak jejich byznys změní umělá inteligence a co je v poslední době v jejich oboru nejvíc zaujalo? Na otázky odpovídal šéf Heureka Group Tomáš Braverman, CTO Gen Digital Michal Pěchouček, CEO Testuj.to Eva Čejková a generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.
Před rokem to byl metaverse, nyní technologickým diskuzím vládne umělá inteligence. Malá revoluce AI se podle předních postav českého technologického světa nevyhne žádnému z oborů, ale ve výsledku by člověk neměl být v žádném z nich plně nahrazen. „Člověk bude vždy koukat víc za roh než algoritmus,“ myslí si Michal Pěchouček, technologický šéf společnosti Gen (dříve Avast), který vystoupil na E15 Technologic Festivalu.
Fúzi české společnosti Avast s americkým NortonLifeLockem ještě nedávno prodlužoval britský antimonopolní úřad. Nicméně po více než roce od oznámení se česká firma a americký obr definitivně spojují, nově budou vystupovat pod názvem Gen. Bude mít dvě centra, jedno v Praze, druhé v Arizoně. Za své poslání považuje „posílení digitální svobody lidí po celém světě“.
Mezinárodní investiční společnost Evolution Equity Partners, kterou vedou bývalí akcionáři a vysocí manažeři brněnské antivirové firmy AVG včetně tehdejšího ředitele Karla Obluka, spouští třetí investiční fond s rizikovým kapitálem. „Míříme v něm na celkovou částku 750 milionů až jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard korun – pozn. red.),“ řekl Obluk deníku E15.
Původem česká kyberbezpečnostní společnost Avast se oficiálně spojila s americkým konkurentem NortonLifeLock. Díky transakci za 8,6 miliardy dolarů, kterou po několika napínavých odkladech schválil britský antimonopolní úřad, vznikne jedna z dvaceti největších softwarových firem světa. Avast stáhl akcie z burz v Praze a Londýně a společně s Nortonem se chystá vstoupit na americkou burzu Nasdaq. Spojený podnik dostane nové, ale dosud neznámé jméno. Dosud se firma jmenuje NortonLifeLock.