pečovatelské domy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pečovatelské domy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Marek Sacha byl u založení Rohlíku, po něm si odskočil na pár let do Velké Británie, aby tam vybudoval jednoho z největších poskytovatelů pečovatelské péče. Právě startup Cera mezi českými mladými firmami prošel největším investičním kolem v historii, když loni nabral na další rozvoj přes 300 milionů eur, zhruba 7,1 miliardy korun. „Když budu mít zítra tisíc nových zaměstnanců, z drtivé většiny pečovatelů, tak pro ně během týdne budu mít práci,“ říká Marek Sacha, jeden ze spoluzakladatelů startupu Cera.
Lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy chce do prezidentských voleb přinést „zdravý selský rozum“. Kromě pomoci ukrajinským dětským uprchlíkům si s sebou nese také několik škraloupů. Je již druhým kandidátem s anticenou Bludný balvan, ve výčtu nechybí ani členství v KSČ nebo kontroverzní půjčka od společnosti Home Credit. Založil také firmu, která se podílí na jeho kampani.
Senioři často říkají, že je lepší mlčet ve dvou než o samotě. Nezisková organizace Spolu s vámi jde tomuto krédu naproti a nabízí v projektu Návštěvy potmě návštěvy seniorů v domácnostech či pečovatelských službách. Hosté však nejsou ledajací, všichni mají nějaké zrakové postižení, nebo jsou zcela nevidomí.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Dobré ráno! Je 291. den roku, svátek má Lukáš, v tento den v roce 1867 přezvali Američané Aljašku, kterou koupili od Rusů. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Spolu, ANO, Praha sobě nebo koalice Solidarita se k nadcházejícím komunálním volbám v hlavním městě snaží přilákat také lidi v důchodovém věku. Strany a hnutí jim slibují nové domovy, finanční pomoc nebo rozšíření bezplatné hromadné dopravy na příměstské vlaky a autobusy. Prakticky všechny kandidující subjekty akcentují pomoc s drahou elektřinou a plynem a rovněž s inflací cen bydlení pro nízkopříjmové domácnosti, což jsou hlavně samostatně žijící penzisté.
Metro D, vnitřní okruh a filharmonie. To jsou tři mnohamiliardové stavby, na které potřebují zástupci Prahy příspěvek státu. Hlavní město podle nich nedokáže všechny tyto stavby ufinancovat ze svého rozpočtu. U minulé vlády narazil magistrát na neochotu, byť expremiérovi Andreji Babišovi (ANO) nabízel výměnou i pozemky v Letňanech. Současná vláda zase nemá podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) v napjatém rozpočtu peníze.
Podle ředitele České asociace pojišťoven Jana Matouška se pojišťovnictví v České republice a v Evropě musí vypořádat s demografickou a klimatickou změnou. „Ať už s tím souvisí vyšší rizika extrémních přírodních jevů jako tornádo, nebo změna fungování vyschlé krajiny. Už dlouho jsme neměli velké povodně, ale máme o to víc bleskových povodní, které často mají velice intenzivní následky,“ uvedl Matoušek.
Málokteré rozhodnutí soudů v posledních letech mělo takový dopad na konkurenční prostředí českých firem jako rozsudek Nejvyššího soudu z 30. listopadu loňského roku zveřejněný těsně před Vánoci. Otevřel nové možnosti konkurenčního boje. Verdikt byl završením téměř tříletého sporu mezi společností Juros, která poskytuje zpracování odpadů a ekologický servis včetně odborných studií, a spolkem Ústecké šrouby, jehož hlavní náplní je ochrana životního prostředí v Ústeckém kraji a v jehož čele stojí mimo jiné ...
Stále více firem propisuje udržitelný přístup do základů svého dlouhodobého podnikání. Je to nutnost. Uvědomují si, že kvalita života na trzích, kde působí a odpovědný přístup ke komunitám, s nimiž přicházejí každodenně do kontaktu, je nedílnou součástí jejich budoucího růstu. Aby mohl být růst stabilní, je klíčové neustále udržovat rovnováhu mezi zapojováním zdrojů, jež firmy pro svoje fungování potřebují, a tím, jak naopak prostředí kolem sebe obohacují.