peking bez viza - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu peking bez viza, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalá nejlidnatější země světa, již nedávno předběhla Indie, se po zdánlivě nekonečně dlouhém pandemickém uzamčení znovuotevřela světu. Ten však o Čínu neprojevuje bůhvíjaký zájem. Turisté se do lidové republiky takřka nevracejí, kufry naopak balí zahraniční investoři, kteří v obavách z hrozícího výbuchu na realitním trhu přesouvají aktiva jinam. Autor této reportáže navštívil zemi na několik týdnů v létě roku 2019, tedy krátce před propuknutím pandemie, a letos v srpnu, pár měsíců po úplném otevření ...
Britské úřady od neděle přijímají žádosti o speciální vízum, které umožní obyvatelům Hongkongu se trvale přestěhovat do Spojeného království. Velká Británie se tak snaží pomoci občanům své bývalé kolonie, v níž komunistická Čína v posledních letech čím dál tím intenzivněji potlačuje lidská práva. Píše o tom například BBC. Ačkoli se očekává, že nové příležitosti využijí statisíce lidí, většina Hongkonžanů podle odborníků zůstane doma.
Přestože v Číně Vánoce neslaví, právě tam se vyrábí nejvíc vánočních ozdob všeho druhu. V městském okrese I-wu sídlí více než 600 továren na sváteční dekorace a dobře placená práce tam láká lidi z celé země. Právě o nich natočil srbský filmař Mladen Kovačević dokument Veselé Vánoce, I-wu, který byl českým divákům dostupný v rámci online ročníku Mezinárodních festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.
Česko kvůli složité vízové politice přichází o turisty, tvrdí Svaz měst a obcí (SMO). Podle svazu jsou pravidla pro získání českých víz ve srovnání s jinými zeměmi schengenského prostoru náročnější. Pro cestu do Česka návštěvníci potřebují více dokladů, víza jsou dražší a vydání mnohdy dlouho trvá. SMO nyní spolupracuje s ministerstvem zahraničních věcí (MZV) na tom, aby se vízová politika zjednodušila a zrychlila.
Podobně jako jejich generační souputníci řeší nyní i manželé Litvinovi způsob předání své firmy dětem. Zároveň ale zakladatelé prodejce letenek Asiana drží kormidlo stále pevně v rukách a vymýšlejí nové aktivity. Nejnověji je to vstup na trh zájezdů do Asie, říká spolumajitelka Šárka Litvinová.
Ministerstvo zahraničí hledá zprostředkovatele žádostí o česká víza ve vybraných zemích v celkem deseti převážně asijských regionech. Externí firmy částečně nahradí práci českých konzulátů a měly by dostupnost víz zlepšit. Zprostředkovatelé mají mít příjem z vyššího poplatku za víza, žádosti o ně by přijímali a zpracovávali, rozhodovat budou dál zastupitelské úřady.
Jet, či nejet do Severní Koreje? To je otázka, kterou musel v posledních týdnech řešit zakladatel a ředitel CK China Tours Miloš Podpěra. Dnes platí, že zájezd na prvomájové oslavy v Pchjongjangu koncem dubna vypraví, situace se ale může kdykoli změnit. „Jedou tam lidé, kteří si velmi dobře uvědomují, do čeho jdou,“ říká Podpěra o zájezdech do bašty stalinismu.
Rusko se chce příští rok v Soči blýsknout, olympiáda má být nejdražší v historii. Přípravný výbor tvrdí, že do počátku letošního roku bylo dokončeno 70 procent potřebného vybavení a utratilo se za něj 37 miliard dolarů. Aktuálně se počítá s tím, že celkové náklady přesáhnou padesát miliard dolarů. To je pětinásobek původních odhadů a o pětinu více, než na kolik přišly hry v Pekingu. Navíc nemusí jít o konečné číslo.
Česko patří mezi 45 zemí světa, jejichž občané mohou od ledna pobývat v Pekingu anebo v Šanghaji bez víza po dobu 72 hodin.
Paralympijská vítězka z Pekingu nedosáhne ve své kuchyni ani na hrnek. Na novou linku by šetřila přes deset let.