pelta policie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pelta policie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soud v kauze zmanipulování sportovních dotací uložil bývalému šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi šest let vězení, pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech korporací a pětimilionový peněžitý trest. Někdejší náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou poslal do vězení na 6,5 roku, na šest let jí zakázal výkon funkcí ve veřejné správě a dal jí ještě dvoumilionový peněžitý trest. Rozsudek není pravomocný.
Na čistotu veřejných zakázek o objemu zhruba 600 miliard korun ročně a férové fungování trhu bude nově dohlížet Petr Mlsna. Do funkce předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže navrhla někdejšího náměstka ministra vnitra vláda poté, co zvítězil ve výběrovém řízení. Ke spokojenosti prezidenta Miloše Zemana, který jej nyní do funkce jmenoval. Nad slavnostním aktem ale zůstává stín.
„To šmírování v bytě, to byl normální Pentagon, na tom Senovážným,“ prohlásil bývalý šéf Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta, který stanul před soudem, kde se zodpovídá z údajné korupce při přidělování sportovních dotací.
Policie ukončila vyšetřování kauzy rozdělování dotací do sportu. Státnímu zástupci navrhla obžalovat pět lidí včetně bývalého předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Pelty a předsedy České unie sportu (ČUS) Miroslava Jansty. Zároveň chce policie obžalovat dvě právnické osoby, právě FAČR a ČUS, napsal server Seznam Zprávy.
Nejvyšší správní soud ve středu potrestal pražskou soudkyni Sylvu Mašínovou snížením platu na rok o 30 procent, což je zákonem nejvyšší možné snížení platu. Mašínová ale může nadále soudit. Dosud byla funkce dočasně zproštěna rozhodnutím ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).
Policie obvinila bývalého bezpečnostního manažera Fotbalové asociace ČR Martina Syneckého z toho, že šéfovi asociace Miroslavu Peltovi vyzradil nasazení policejních odposlechů do jeho kanceláře. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Peltu policie letos v květnu obvinila z manipulace se státními dotacemi na podporu sportu. Synecký se televizi odmítl k případu vyjádřit.
Jak vyplývá z expozé vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové před poslaneckou komisí k únikům informací, podle ní za úniky mohou detektivní kanceláře, v nichž pracuje řada bývalých policistů, kteří dostávají pro své klienty informace od kolegů, kteří u policie stále pracují. Bradáčová se tak dotkla tématu, o němž se zatím spíše chodí po pěšině. Nepochybně má v tom pravdu. Stejně jako v tom, že je nutno legislativně řešit problematiku soukromých detektivních kanceláří a detektivů z řad bývalých policistů. ...
Sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů vyslechla bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu. Odešel zhruba po hodině, svou výpověď nechtěl komentovat. Vzkázal pouze, že splnil svou občanskou povinnost. Komise už vyslechla i bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu. ten popřel, že by informace z vyšetřovacích spisů unikaly z útvaru pod jeho vedením. Výslech už má za sebou i ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
Bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová obviněná ze zmanipulování sportovních dotací byla propuštěna z vazby. Informovala o tom dnes večer Česká televize. Podle žalobců už pominuly důvody vazby, protože svědci již byli vyslechnuti.
Policie dnes v kauze manipulací se sportovními dotacemi obvinila Českou unii sportu (ČUS), jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Uvedl to server Aktuálně.cz. V případu si už dříve vyslechli obvinění bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či odvolaná náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová, stíhání čelí také Fotbalová asociace ČR.