pendolíno české dráhy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pendolíno české dráhy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České dráhy dnes podle zjištění E15 s tříměsíčním zpožděním emitují své firemní dluhopisy. Půl miliardy euro, tedy více než 12 miliard korun, je stejná částka, o kterou se chtěly ucházet na trhu letos v červnu. Peníze dráhy nutně potřebují na splátku předchozích emisí a také je chtějí investovat do obnovy vozového parku.
Když letos v březnu nastupoval nový generální ředitel Českých drah Michal Krapinec, vyhlásil jako jednu z prvních věcí, že si národní dopravce půjde na trh pro desítky miliard korun. Prvním zásadním okamžikem měla být červnová emise „zelených“ eurobondů za 400 milionů eur, necelých deset miliard korun. Od té doby je ticho, dráhy dluhopisy podle zjištění deníku E15 nevydaly.
Státní železniční dopravce pokračuje v rozšiřování sítě vlaků, ve kterých mohou cestující využít wi-fi připojení. České dráhy předpokládají, že mezi roky 2020 a 2022 za instalaci wi-fi do již využívaných vlaků utratí více než 170 milionů korun. Technologií jsou také vybavené všechny nové objednávané vlaky.
Soukromí železniční dopravci v Evropě postupně zvyšují podíl na trhu, což vytváří příležitost v oblasti opravárenství. Počítá s tím strategie Českých drah, které rozšiřují svou síť středisek údržby. Dopravce postaví pět velkých hal a dvě stávající rozšíří. Ročně tak investuje stovky milionů korun. Kromě zajištění vlastních potřeb si od investic slibuje zvýšení příjmů od ostatních dopravců za poskytování kapacit.
České dráhy shánějí provozovatele svých restauračních a bistro vozů. Vypsaly k tomu zakázku na čtyřleté služby za více než půl miliardy korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek, na tendr upozornil server zdopravy.cz. Služby spojené s jídlem a nápoji zatím pro ČD dlouhodobě zajišťuje firma JLV.
České dráhy zařadily přesně před patnácti lety - 28. listopadu 2005 - do běžného provozu rychlovlaky Pendolino. Pro někoho jde o pohodlné a luxusní cestování, pro jiné však o zbytečný luxus, který není pro české tratě vhodný. Pro druhý argument svědčí i fakt, že nikde v Česku nemůže využít svou maximální rychlost 230 kilometrů v hodině a může jet „jen“ 160 kilometrů za hodinu.
Dopravce Leo Express omezí do 23. března své vnitrostátní vlakové i autobusové spoje o 75 procent. Následně bude řešit provoz operativně, provizorní situace ovšem nejspíš potrvá až do 7. dubna. Důvodem jsou velké ekonomické ztráty způsobené snižováním provozu kvůli koronaviru, oznámila firma. Společnost v úterý stáhla většinu spojů a uzavřela pokladny. Provoz omezili i konkurenční dopravci RegioJet a České dráhy.
Železniční dopravci plánují v příštích letech investovat miliardy korun do obnovy svého železničního parku. Největší z nich České dráhy v současnosti pořádají několik soutěží na nákup desítek nových vozů a lokomotiv, v příštích pěti letech chtějí na vlaky vynaložit až 40 miliard korun. Několik miliard korun chce v příštích třech letech investovat i RegioJet a další dopravci.
Velká část nedělních vlakových a autobusových spojů do Prahy je vyprodaná, velký zájem je i o večerní linky z Prahy. Dopravci proto dále posilují své spoje o až tisíce míst, České dráhy navíc večer vypraví zvláštní vlak z Prahy na Moravu. O nedělní spoje je tradičně vysoký zájem, tento víkend se navíc koná v Praze demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO), které se má podle organizátorů zúčastnit 200 až 350 tisíc lidí.
České dráhy loni hospodařily se ziskem téměř 1,2 miliardy korun, o více než 200 milionů korun vyšším než v roce 2017. K výsledku skupiny přispěla především nákladní doprava, která vykázala zisk 663 milionů korun. Osobní přeprava naopak skončila ve ztrátě 230 milionů korun. V pondělí o tom informovalo vedení skupiny. Státní dopravce loni přepravil 179 milionů cestujících, nejvíce za deset let.