pendolino novy interier - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pendolino novy interier, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České dráhy zařadily přesně před patnácti lety - 28. listopadu 2005 - do běžného provozu rychlovlaky Pendolino. Pro někoho jde o pohodlné a luxusní cestování, pro jiné však o zbytečný luxus, který není pro české tratě vhodný. Pro druhý argument svědčí i fakt, že nikde v Česku nemůže využít svou maximální rychlost 230 kilometrů v hodině a může jet „jen“ 160 kilometrů za hodinu.
Vlaky pendolino představují pro České dráhy i po téměř 13 letech provozu prémiové vozy a dopravce je plánuje i do dalších let nasazovat na rychlé expresní linky, řekl mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský. Nyní procházejí vlaky celkovou modernizací, která by u jedné soupravy měla vyjít zhruba na 35 milionů korun. Vlaky patří k nejkontroverznějším nákupům Českých drah.
První modernizovaná souprava pendolina svezla tento týden cestující na trase z Prahy do Košic. Všechny soupravy pendolina které jezdí 12 let, dostanou postupně nová sedadla, vizuální informační systém, dětské kino, nové obložení stěn a zmodernizovné WC. Modernizace jedné soupravy vyjde zhruba na 35 milionů korun, uvedl ředitel odboru obchodu osobní dopravy Jiří Ješeta.
České dráhy nechají po téměř dvanáctiletém provozu poprvé výrazně omladit sedm rychlovlaků pendolino. Změnou projde především interiér souprav. Práce provede drážní dceřiná firma DPOV.
České dráhy se v rámci modernizace svého vozového parku znovu vydaly do Rakouska. Za 17 milionů eur (zhruba 460 milionů korun) koupily od tamních drah ÖBB 47 vagonů pro rychlost 200 kilometrů v hodině.
České dráhy odeslaly část rychlovlaku, zdevastovaného loni v červenci srážkou s kamionem na přejezdu ve Studénce, do závodu Alstomu v italské Saviglianu. Přepravu zajišťují kamiony. Jako poslední do Itálie odjel v minulých dnech hnací vůz, který také bude pro techniky Alstomu největším oříškem.
Pendolina Českých drah projdou v příštích letech poprvé výraznější omlazovací kůrou. Dopravce chce vylepšit interiér rychlovlaků, které slouží na českých kolejích už přes deset let. V první řadě půjde o přečalounění sedaček, v první třídě bude materiálem kůže. Podlahy včetně druhé třídy zakryjí nové koberce, cestující se dočkají i zásuvek s konektorem USB nebo nových monitorů s informacemi o průběhu jízdy.
Bardotka, Kyklop nebo Hurvínek. Specifická železničářská hantýrka dodává všemu, co jezdí po českých kolejích, zvláštní půvab a osobitost. Připravili jsme pro vás přehled patnácti nejkrásnějších strojů, které kdy jezdily pod značkou Československých státních drah (ČSD) a zapsaly se do historie tohoto tradičního českého (a slovenského) průmyslového odvětví.
Název Výzkumný ústav železniční je mírně zavádějící, neuvidíte tam zkumavky ani bílé pláště. Jde o celoevropsky komerčně úspěšnou firmu (a jednu z mála vzorných dcer Českých drah), která za loňský rok počítá s rekordním ziskem 120 milionů korun. Její hlavní devízou je zkušební okruh v Cerhenicích u Velimi. „Tvoří asi 70 procent našich tržeb,“ říká staronový šéf VÚZ Antonín Blažek.
Zatímco stařičké mongolské přísloví praví, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, příznivci železnice znají místo s ještě lepším výhledem. Je jím stanoviště strojvedoucího. Bez známostí a protekce se tam ale podívá jen málokdo. Nový dopravce Leo Express se proto rozhodl vyjít tužbám některých cestujících vstříc, do audiovizuálního systému ve vlaku bude přenášet záběry kamery umístěné na čele soupravy.