Penta letište vodochody - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Penta letište vodochody, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nový majitel výrobce letecké techniky Aero Vodochody nepočítá s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu. Letiště bude sloužit hlavně pro firemní potřeby, uvedl mluvčí Aera Vodochody Tobiáš Tvrdík. Vytvořit ve Vodochodech mezinárodní letiště, které by mohlo konkurovat Ruzyni, plánoval předchozí majitel Aera, investiční skupina Penta.
Největší český výrobce letecké techniky zveřejnil hospodářské výsledky za loňský rok. V něm Aero Vodochody vykázalo ztrátu 1,026 miliardy korun, meziročně ji tak snížilo o 108 milionů. Firmě meziročně klesl i čistý obrat z 2,89 miliardy na 2,48 miliardy. Vyplývá to z výroční zprávy za rok 2020. Koncem září byl dokončen prodej firmy, která nově patří společnosti HSC Aerojet maďarského finančníka Kristófa Szalay-Bobrovniczkého.
Největšího českého leteckého výrobce, společnost Aero Vodochody, definitivně přebírají noví majitelé. Na základě smlouvy podepsané v červenci 2021 se stoprocentním vlastníkem Aera stává společnost HSC Aerojet, v níž 80 procent vlastní maďarský byznysmen Kristóf Szalay-Bobrovniczky. Dvacetiprocentní podíl drží tuzemská společnost Omnipol. Součástí prodeje je i Letiště Vodochody.
Česko-slovenská investiční skupina Penta finišuje několikrát odložený prodej výrobce cvičných vojenských letounů Aero Vodochody. V horizontu dvou týdnů má být podepsaná smlouva s maďarskou firmou HSC Aerojet a s českou společností Omnipol. HSC Aerojet má získat čtyři pětiny Aera, což je mnohem více, než s čím počítala původní loňská transakce, ze které nakonec sešlo. Informace deníku E15 potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje, cenu obchodu neuvedly.
Firma HSC Aerojet je blíže ovládnutí české letecké továrny Aero Vodochody. Společnost ovládaná skupinou, v jejímž čele stojí maďarský finančník Kristóf Szalay-Bobrovniczky, si od Maďarské rozvojové banky bere úvěr ve výši 150 milionů eur, píše zpravodajský portál hvg.hu. Szalay-Bobrovniczky má vazby na maďarského premiéra Viktora Orbána.
Zbrojařská skupina Omnipol s maďarským investorem získá od česko-slovenské investiční skupiny Penta nejen výrobce letadel Aero Vodochody, ale rovněž i vodochodské letiště. „Součástí transakce je nově od začátku roku i letiště,“ uvádí mluvčí Penty Ivo Mravinac s tím, že důležité pro Pentu je, aby „byly dodrženy závazky vůči státu“. Letiště totiž může ještě pár let využívat také armáda.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej výrobce letadel Aero Vodochody maďarské firmě Aero, kterou vlastní skupina Omnipol a maďarský podnikatel András Tombor. Pondělní rozhodnutí antimonopolního úřadu je pravomocné, uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.
Výrobce cvičných vojenských letounů Aero Vodochody má nové majitele. Od Penty ho získala česko-maďarská skupina investorů. Cenu žádná ze stran obchodu neuvedla.
Z výrobce letecké techniky Aera Vodochody Aerospace odejde po dohodě s vlastníkem, kterým je Penta Investments, prezident a předseda představenstva Giuseppe Giordo. Nahradí ho Dieter John, který v minulosti působil na vrcholných pozicích v Bombardier Transportation Group, Airbus Group nebo Eurocopter Group. Oznámili to zástupci Penty. Zda budou následovat i odchody některého z dalších pěti italských vrcholných manažerů, Penta neuvedla.
Středočeské obce z iniciativy Stop letišti Vodochody neuspěly s žalobou na Českou republiku u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Radnice tvrdily, že před českými soudy nemohly uplatnit námitky při posuzování vlivů stavby na životní prostředí.