penzijní spoření diskuze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu penzijní spoření diskuze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V řádu týdnů bychom se měli dočkat představení uceleného návrhu důchodové reformy ze strany ministerstva práce a sociálních věcí.
Český daňový mix se vyznačuje mnoha rysy, o kterých se v poslední době často debatuje. Vysoké zdanění práce vůči nízkému zdanění majetku, vysoký podíl daní nazývaných jako pojištění na celkovém inkasu veřejných příjmů nebo výrazně odlišné zdanění zaměstnanců a živnostníků. Neměli bychom ale přehlížet ani další znak tuzemského daňového systému, a to velké množství daňových výjimek.
Národní ekonomická rada vlády nedávno rozpoutala diskuzi o budoucnosti stavebního spoření. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury se dokonce uvažovalo o zrušení státní podpory. V Česku přitom mají uzavřené stavební spoření více než tři miliony klientů a stavební spořitelny nabízejí příznivé podmínky pro úvěry na investice do družstevního bydlení nebo energetických úspor. „Takové podmínky financování žádné běžné banky neposkytují a poskytovat nebudou, protože jim to nedovolí jejich pravidla řízení rizik ani...
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Zavedení mimořádných daní pro bankovní sektor či energetické firmy může do budoucna poškodit český kapitálový trh i v očích zahraničních investorů, varuje předseda představenstva investiční společnosti Conseq Richard Siuda. „Nejhorší je nejistota, co, kdy a jak bude vypadat,“ říká k politickým debatám o tomto tématu v rozhovoru pro deník E15. V rozhovoru také prozradil, do jakých fondů letos klienti Consequ posílají nejvíce peněz.
I přes letošní propady na světových akciových i dluhopisových trzích tuzemští investoři v masivnějších objemech nevyprodávají své investice v podílových fondech, říká v rozhovoru pro deník E15 ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. V rozhovoru se rovněž vyjádřila k plánům vlády ohledně mimořádného zdanění některých velkých firem a také k oživenému plánu na zavedení daňově zvýhodněného investičního penzijního účtu. Ten by mohl být pro část investorů alternativou ke stávajícím penzijním fondům.
„Prognózy jasně ukazují, že populace v České republice bude v příštích letech stárnout a na zajištění jejího klidného stáří zbude čím dál méně produktivních lidí. Jenomže to není nic nového. A dělat se s tím dalo hodně už o několik let dříve.“ Mohla by to být klidně citace ze včerejších novin, ale jde o věty z komentáře „Systém důchodů krachuje“, který vyšel v prosinci roku 1996 v deníku Práce.
Poslanci schválili největší daňové změny za více než deset let. Se zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmů spolu se zvýšením daňové slevy na poplatníka má zůstat lidem v kapsách ročně až 130 miliard korun, které by jinak odvedli státu. To však podle ekonomky Danuše Nerudové povede k dalšímu zadlužování země, na které doplatí všichni. „Je potřeba si uvědomit, že vyšší dluh jde zaplatit jen vyššími daněmi,“ říká rektorka Mendelovy univerzity v Brně.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Po mnoha letech ve veřejném sektoru a korporátu se Vladimír Bezděk stal startupistou a zapojil se do projektu, který umožňuje drobné investice do realit komukoli. Chtěl se zkusit uživit sám, zaštítěn jen svou pověstí a zkušeností. „Kolik stojí postavit se na vlastní nohy? Není to, na co jsem byl zvyklý, ale nevadí. Je to obohacující,“ říká bývalý šéf několika pojišťoven, poradce bankovní rady ČNB a muž, jehož jméno kdysi dalo název vládní expertní komisi pro přípravu penzijní reformy.