pietro filipi insolvence - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pietro filipi insolvence, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Věřitelé padlého módního guru Michala Mičky dostali symbolickou náplast na své palčivé bolístky. Podnikatelův insolvenční správce jim nad rámec pravidelných splátek vyplatil peníze získané aukcí sbírky podnikatelových obrazů, hodinek, stejně jako věcí každodenní potřeby včetně postele nebo páru křesílek. Částka v řádu jednotek milionů korun je však v ostrém nepoměru k více než miliardovému dluhu, který po ukončení Mičkova podnikání zbyl. Zároveň jde o jedna z posledních aktiv podnikatele, jejichž prodej ...
Zástupy věřitelů zkrachovalého podnikatele s módou Michala Mičky se dočkají drobného bolestného. Milovníci umění totiž skoupili sbírku obrazů, kterou neúspěšný obchodník budoval během svého ofenzivního působení na byznysové scéně. Třiadvacítka pláten a grafik našla během května nové majitele přes brněnskou aukční síň Gaute. Největší bitva se odehrála o obraz legendárního malíře Františka Kupky s názvem Composition Lyrique, který se prodal za několikanásobek vyvolávací ceny.
Tři koruny a čtyřicet haléřů z každé půjčené tisícikoruny. Takové je v závěru března průměrné skóre uspokojení věřitelů někdejšího velkopodnikatele s módou Michala Mičky. Jak uvádí půlroční zpráva o plnění Mičkova oddlužení, v pětiletém horizontu mohou nezajištění věřitelé očekávat v průměru něco málo přes čtyři procenta svých peněz vložených ve své době převážně do dluhopisů některé z firem Mičkova holdingu. Celkové dluhy Michala Mičky z podnikání se pohybují na prahu 1,2 miliardy korun, současným tempem ...
Někdejší populární módní brand Pietro Filipi čeká nová byznysová story. Od investiční skupiny Natland, která ochrannou známku vysoutěžila s nejlepší nabídkou začátkem listopadu, ji získala Kara Trutnov. Právě na restartu Kary se v nedávné minulosti Natland rovněž podílel. Na stole leží momentálně několik scénářů dalšího vývoje byznysu oděvní značky, o jejímž dalším směřování rozhodne manažerský tandem Tomáše Rašky a Zdeňka Rintha.
Zatímco v Česku postupně přibývají nové módní e-shopy, kamenných prodejen se světově proslulými značkami ubývá. Během pandemie se z tuzemska začala stahovat například italská značka Carpisa, francouzský módní řetězec Promod nebo britský Next. Teď se čeští zákazníci budou muset patrně rozloučit i s německým módním řetězcem Orsay, který zároveň uzavře všechny své pobočky v domovském Německu do konce června.
Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty roku 2019, posledního před epidemií covidu, oznámil Rinth. Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.
Nejdříve prodal za stamiliony, aby se za desítky milionů vrátil zpět. Na palubu Kary, někdejší kožedělné legendy s pohnutým osudem plným byznysových i vlastnických kotrmelců. Zdeněk Rinth během necelého roku provedl z ředitelského křesla Karu insolvenčním martýriem až do prozatím posledního, symbolického dějství. Od dubna je firma pryč z „insolvenční lopaty“ a vrací se do standardního obchodního režimu. A dokonce prý i vydělává. „Zatím jsme v zisku minimálně, ale nějaké plus tam je. A předpokládám, že ...
Věřitelé zkrachovalé oděvní společnosti Pietro Filipi schválili vyhlášení nového výběrového řízení na prodej ochranných známek značky, tentokrát bez minimální požadované ceny. Získá je zájemce s nejvyšší nabídkou, odsouhlasit ho bude muset věřitelský výbor. Vyplývá to z protokolu ze schůze věřitelů, zveřejněném v Insolvenčním rejstříku.
Kožešnická společnost Kara Trutnov se na konci minulého týdne vymanila z insolvence. Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že firma splnila reorganizační plán a tradiční česká značka se sedmdesátiletou historií tak vystupuje z insolvenčního režimu. Do něj ji poslal sám původní majitel společnosti Michal Mička, když v ní nahromadil dluhy ve výši přes čtvrt miliardy korun.
Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne. Inflace a zvyšující se úrokové sazby u bank přehřejí další firmy, které dluhopisy vydaly. Investoři by si měli dávat pozor zejména na ty z oblasti nemovitostí.