piráti a jejich program - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu piráti a jejich program, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo průmyslu a obchodu a Škoda Auto odmítly informace zveřejněné v deníku Financial Times, podle kterých německý automobilový koncern Volkswagen pozastavuje plány na vybudování továrny na baterie do elektromobilů v Česku. Podle odborníků je však tvrdou realitou, že Spojené státy představují pro výstavbu podobných projektů mnohem atraktivnější lokalitu než Evropa.
První týden svého mandátu strávil staronový pražský primátor Bohuslav Svoboda ve sněmovně plněním poslaneckých povinností. Přesto je přesvědčen, že Prahu povede bez nesnází, naopak chce svou pozici využít i při jednání s ministerstvy. „Je důležité být na magistrátu, ale i v Poslanecké sněmovně. Musíte mít možnost s těmi lidmi komunikovat, chodit do výborů, přesvědčovat poslance,“ říká Svoboda.
Živnostníci si možná výrazně připlatí na sociálním pojištění. Jejich odvody by se v průběhu tří let mohly zvednout až o šedesát procent. Hlavní argument ministerstva práce je zajištění důstojného důchodu. Ičaři totiž odvádějí minimální sociální pojištění a v důchodu by se tak „mohli nepříjemně divit“, až obdrží velmi nízký státní důchod. Ačkoliv experti připouštějí, že změna je nutná, chybu vidí v celkově špatně nastaveném systému. Třeba ekonom Metropolitní univerzity Praha a člen Národní ekonomické rady ...
Jeden exprimátor primátorem, druhý exprimátor náměstkem. Uskupení Spolu, Piráti a STAN podepsali den před ustavujícím jednáním zastupitelstva koaliční smlouvu. Praha tak bude mít vedení na vládním půdorysu, do pozice primátora se vrátí poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se stane náměstkem pro dopravu.
Prezidentské volby skončily a do dalších významných voleb – tedy krajských – zbývá více než rok a půl času. Vládě Petra Fialy (ODS) se tak otevírá dlouhé období, po které se nebude muset za každou cenu řídit voličskými náladami. Ekonomové i třeba zvolený prezident Petr Pavel tak nabádají kabinet k prosazení nepopulárních reforem, ať už je to budoucnost důchodů, nebo konsolidace veřejných financí.
Koalice Spolu pro Prahu složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL udělala po Novém roce vstřícný krok směrem k dosud vládnoucím Pirátům a Starostům a nezávislým. Nabídla jim většinu v radě, ačkoliv „PirStan“ získal dohromady v zářijových volbách o mandát méně než středopravicová aliance. Po jednáních v minulém týdnu došlo k dohodě na podobě koaliční smlouvy. Poté se situace v hlavním městě snad po dlouhých měsících konečně odblokuje. A Praha to nutně potřebuje.
Dvojka pražské kandidátky uskupení Spolu, europoslanec a někdejší předseda TOP 09 Jiří Pospíšil kritizuje vznik Aliance stability mezi Piráty a Prahou sobě. Situace v Praze je podle něj zablokovaná, avšak koalice Spolu už naznačuje ústupky. Například v případě pirátského požadavku na to, že v budoucí radě hlavního města nebudou trestně stíhaní politici. „Do jednání musí vstoupit celostátní lídři těch stran,” tvrdí Pospíšil.
Chystaná novela stavebního zákona budí odpor zainteresovaných sdružení a svazů. Proti normě týmu ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti), kterou se ve středu chystá znovu projednat vláda, vystoupili zástupci několika odborných komor, sdružení, svazů a velkých měst. V otevřeném dopise vyzývají vládu a především premiéra Petra Fialu, aby návrh v současné podobě nepřijali a vrátili ho k přepracování. Podle nich by prohloubil současnou krizi výstavby.
Zatímco před čtyřmi lety se největší kuloární boje sváděly po volbách o post samotného primátora, nyní jednání drhnou kvůli lidem na kandidátce vítěze. Nic na tom nezměnila pondělní schůzka koalice Spolu pod vedením Bohuslava Svobody, který si pravděpodobně znovu na krk pověsí primátorský řetěz, s Piráty, kterým vadí někteří lidé na soupisce Spolu. Svoboda chce proto ještě v pondělí jednat s hnutím ANO a v úterý s uskupením Praha sobě, aby si vyslechl jejich podmínky.
U staveb obnovitelných zdrojů energie do 50 kilowatt nebude třeba povolení stavebního úřadu ani licence Energetického regulačního úřadu (ERÚ), schválila vláda. Při stavebních úpravách, jejichž součástí bude instalace obnovitelného zdroje energie, nebude posuzován vzhled stavby. Zjednodušení se bude týkat i staveb umístěných na území významném z hlediska životního prostředí či památkové péče. Po jednání vlády to oznámili ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) a ministr průmyslu a obchodu Jozef ...