piráti eurovolby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu piráti eurovolby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní leden se nesl ve znamení voleb, po pěti letech jsme si volili prezidenta republiky. Možnost využít své volební právo budeme mít i v dalších letech. Až v roce 2027 se poprvé uskuteční volební prázdniny – samozřejmě za předpokladu, že vše půjde podle plánu a nebude zapotřebí vyhlásit předčasné volby. Co všechno nás až do roku 2032 čeká? Projděte si podrobný volební kalendář.
Volby do Evropského parlamentu neboli eurovolby se konají každých pět let. Své zastupitele v EU si zvolíme již na jaře roku 2024. Kdy se dozvíme přesné datum voleb a jakým způsobem můžete hlasovat pro kandidáty na europoslance?
Zavedení korespondenčních voleb, o nichž se bezvýsledně mluví přes deset let, brzy posoudí poslanci. A to hned ve dvou verzích. Zatímco návrh opozičních TOP 09, ODS, Pirátů, Starostů a lidovců čeká na první čtení ve sněmovně, vládní předloha ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) půjde do mezirezortního připomínkového řízení koncem září. Hamáčkův návrh na rozdíl od poslanecké verze počítá s korespondenčními volbami i pro volby do Evropského parlamentu. Češi žijící v zahraničí pak mají mít možnost podle obou ...
Za letošní volby do Evropského parlamentu utratilo nejvíce peněz hnutí ANO, následovalo SPD a lidovci. Vyplývá to ze zpráv o financování kampaně, které musely strany odevzdat do pondělní půlnoci. Polovina ze čtyřicítky stran, které kandidovaly v evropských volbách, tak ale neučinila.
Evropský parlament bude po těchto volbách o něco radikálnější, o něco razantnější a také mladší a „digitálnější“. Eurovolby mají různé vítěze a poražené, ale mezi vítěze se může rozhodně počítat evropská digitální agenda. Do Bruselu voliči poslali řadu europoslanců, kteří chtějí posílit digitální politiku, a hlavně v ní umějí chodit.
Bylo by nespravedlivé považovat volby do Evropského parlamentu jen za sofistikovanější průzkum volebních preferencí, jakkoliv tak trošku tímhle způsobem fungují. Zvlášť v hektickém hlasovacím cyklu, kterým nyní česká politika prochází. O to víc je zajímavé sledovat, co všechno tyto volby – přeceňované i podceňované – mohou také způsobit.
Český volič, zdá se, je mimořádně laskavý. Hlasy rozdal tak, že skoro (a toto slovo je třeba zdůraznit) každá parlamentní strana může výsledek evropských voleb vydávat za své vítězství.
Volby do Evropského parlamentu jsou specifické. Nízká účast, geograficky i tematicky vzdálená instituce, pro mnohé neznámí kandidáti... Přesto mohou mít i velký vnitropolitický význam, o čemž ví nejvíc asi Vladimír Špidla. O co komu v eurovolbách jde?
Volby do Evropského parlamentu se blíží. Společným úkolem pro strany vymezující se vůči hnutí ANO bude vůbec zlákat voliče k volbám, volby do Evropského parlamentu mají totiž chronicky nízkou účast. Volební model agentury Median přitom ukazuje, že čím menší účast, tím větší zisk hlasů pro hnutí ANO. Na druhém místě by se podle modelu měli umístit Piráti a třetí občanští demokraté. V případě, že stále nevíte, komu dát hlas, můžete použít volební kalkulačku.
Začaly volby do Evropského parlamentu. Zatímco Britové a Nizozemci mají po včerejšku odvoleno, ve většině zemí včetně Česka se volební místnosti teprve otevřou. Češi jsou jediní unijní voliči, kteří mohou své europoslance volit ve dvou dnech, v pátek a v sobotu, drtivá většina evropských zemí plánuje volby až na neděli.