pkn orlen unipetrol - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pkn orlen unipetrol, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válkou zasažená Ukrajina je silně závislá na importu nafty ze zahraničí. Potřebuje totiž čím dál tím více paliva pro provoz vojenské techniky. Část této nafty však paradoxně pochází od nepřítele, upozorňuje německý deník Handelsblatt. Jedním z předních dodavatelů ruského paliva je například maďarský ropný a plynárenský koncern MOL. Ten se z tohoto faktu snaží vyvinit.
Největší česká petrochemická skupina Orlen Unipetrol je o krok blíže spuštění plnohodnotného provozu recyklace odpadních plastů. Po zhruba dvouletém testování pilotní pyrolýzní jednotky vyhodnotila technologii jako funkční a zahájila přípravy výstavby větší výrobny. Investice by podle hrubých odhadů mohla vyjít na dvě až tři miliardy korun. Na konferenci Budoucnost recyklace, kterou pořádal deník E15, to řekl člen představenstva skupiny Tomáš Herink.
Diskuze českého státu s polskou skupinou Orlen Unipetrol na téma zvýšení výroby paliv zatím nevedly ke konkrétnímu výsledku. Z byznysového hlediska by tato dvacetimiliardová investice nedávala smysl, soudí šéf Unipetrolu Tomasz Wiatrak. Navíc se zdá, že středoevropský trh je stabilizovaný i z hlediska bezpečnosti. „Po rozšíření ropovodu TAL by měla být situace z hlediska bezpečnosti ještě optimističtější. Kdybych o této investici musel rozhodovat já sám, tak bych teď rozšíření výroby neinicioval,“ říká ...
Vláda se prostřednictvím ministerstva spravedlnosti znovu uchýlila k zákeřným krokům vůči menšinovým spoluvlastníkům ČEZ. Pokoutně a tak, aby to neprošlo přes řádné připomínkové řízení, vložila do novely zákona o přeměnách obchodních společností a družstev, která měla být pouhou transpozicí evropského práva do české legislativy, přílepek – takzvaný lex ČEZ. Jedná se o paragrafy, které míří výhradně na ČEZ a zásadně oslabují možnosti menších vlastníků ČEZ získat oprávněné a férové vypořádání v případě, že ...
Polsko je aktuálně jedním z nejvýznamnějších evropských podporovatelů Ukrajiny. Moji přátelé z Polska to glosují prozaicky: „To přeci nikoho nemůže překvapit“. Negativních zkušeností s ruským vlivem mají Poláci jako málokdo, což ovlivňuje jejich chování. Nic to nedemonstruje lépe než chytrý polský tah navázáním strategického partnerství s petrolejářským gigantem Saudi Aramco.
Bývalý premiér Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, jehož dosavadní šéf Jaroslav Hanák po více než deseti letech končí. Profesní organizaci čeká podle Topolánka spousta práce směrem k vládě, sociálním partnerům i směrem do zahraničí. „Svaz je účastník tripartity, jako bývalý předseda vlády s tím mám zkušenosti. Jsem schopen vyjednávat s jakoukoli politickou reprezentací. A po odchodu z politiky jsem se věnoval především zahraničnímu obchodu,“ říká. Protože ...
Dobré ráno! Je 334. den roku, svátek má Ondřej, před 23 lety vznikl sloučením amerických firem Exxon a Mobil těžařský gigant ExxonMobil. V té době se jednalo o největší společnost na světě. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Největší česká petrochemická společnost Orlen Unipetrol dokončila za zhruba 830 milionů korun výstavbu jednotky na výrobu nového kapalného uhlovodíku dicyklopentadienu (DCPD). Kapacita právě zahájeného komerčního provozu dosahuje 26 tisíc tun ročně, tedy čtvrtiny současné evropské produkce. Na světových trzích velmi žádaná surovina slouží k výrobě barviv, lepidel či skeletů v automobilovém průmyslu.
Stát by rozšířením mimořádného zdanění rafinerií a distributorů paliv mohl získat dvě až tři miliardy korun. Vychází to z propočtů Národní ekonomické rady vlády (NERV), která zavedení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax, včera vládě doporučila.
Tranzit ropy do České republiky ropovodem Družba byl dnes ve 20:00 obnoven. Sdělila to společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu, a firma Unipetrol, která ropu v České republice zpracovává. Dodávky strategické suroviny z Rusky do střední Evropy byly přerušeny od 4. srpna kvůli problému s ruskými platbami za přepravu ropy přes Ukrajinu.