placené volno na hledání zaměstnání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu placené volno na hledání zaměstnání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Španělsko plánuje použít 50 milionů eur (1,3 miliardy korun) z fondů Evropské unie na zkrácení pracovního týdne na čtyři dny. Doufá, že tak zabrání další vlně nemoci covid-19. Experiment má trvat tři roky a bude financován s masivního evropského fondu pro oživení z covidu-19. Informuje o tom server Sky News.
Zdravotní volno či prostě oddych nebo prevence vyhoření, které se i v Česku přezdívá sabatikl, může být přínosné pro leckoho. Navíc také tuzemské firmy se s tímto nástrojem začínají více seznamovat. Ti, kterým zaměstnavatel sabatikl posvětí, ale často naštvou kolegy. A firmy a instituce, které trend podporují, musí zvážit riziko, že se daný pracovník nevrátí.
Nezaměstnanost je v naší zemi na historických minimech. Ekonomika roste a „nedostatkovým zbožím“ pro firmy se tak stávají především zaměstnanci. A ti jsou si toho vědomi. Dokazuje to alespoň řada průzkumů personálních agentur. Zaměstnanci si více věří, začínají častěji přemýšlet o novém zaměstnání.
Šest měsíců, pět různých pracovních úvazků, provoz na směny v náročných podmínkách a minimální odměna. Novinářka Saša Uhlová žila od ledna v několika městech České republiky a pracovala v těch nejhůře placených provozech: v továrně za pásem, v drůbežárně, v třídírně odpadů, v prádelně a v supermarketu za pokladnou. Pobírala nízkou mzdu a zjišťovala, jak se žije lidem, pro které je to každodenní realita. Nyní o tom píše unikátní cyklus reportáží, které začínají vycházet na webu A2larm.cz, a o své práci ...
Česká nezaměstnanost se i v dubnu udržela na historických minimech 3,2 procenta. Již více než rok je pod německou nezaměstnaností a drží se na čele evropského žebříčku. Žádné dramatické vylepšení na pracovním trhu již ale pravděpodobně čekat nelze. Mezi nezaměstnanými už jsou prakticky pouze ti, kteří pracovat nechtějí, nebo ti, kteří kvalifikačně uvízli ve špatném sektoru mimo hlavní proud.
S počátkem května začínají zaměstnavatelé hromadně nabízet brigádnické pozice. S hledáním brigády ale není třeba otálet, nejlepší pracovní pozice mohou být brzy obsazené.
Když populární americká internetová služba Yelp chystala vstup na český trh, začala hledat i manažera, který by se staral o zdejší aktivity a kontakt s komunitou. Firma však nehledala vhodné kandidáty přes tradiční služby jako Jobs.cz, Spráce.cz či personální agentury, ale podle klíčových slov začala vybírat lidi na profesní sociální síti LinkedIn. Podobně začíná fungovat většina firem a z náboru lidí přes sociální sítě se stává nejenom nutnost, ale také čím dál výnosnější byznys.
Aktivita ministra práce Jaromíra Drábka, který by rád uzákonil vznik dětských skupin jako alternativu k firemním školkám, u zaměstnavatelů narazila, nemají o ni totiž zájem. Jejich zavedení nezvažují ani tak velké společnosti jako je ČEZ, RWE Transgas, Komerční banka či Student Agency.