placení mobilem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu placení mobilem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dnešní době je správný obal stejně důležitý jako samotný produkt. Mnohdy totiž prodává. Schválně se zamyslete nad tím, kolikrát vám padlo v obchodě oko na hezký obal. Nám se to stává často. Poradíme vám, proč byste si měli dát na výrobě obalů záležet, ale i jak vytvořit správné balení.
Po letech by se v Česku měly zvýšit poplatky za veřejnoprávní média. Počítá s tím takzvaná velká mediální novela, vládní návrh změn v zákonech o České televizi a Českém rozhlasu, který v úterý představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Měsíční poplatek za Českou televizi se má zvýšit o 25 korun na 160 korun, poplatek za Český rozhlas o 10 korun na 55 korun. Poplatky budou nově platit i vlastníci mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Princip jedné platby za domácnost zůstává. Poplatky se naposledy ...
Nizozemská neziskovka shromáždila deset tisíc uživatelů Avastu a podává proti největší české kyberbezpečnostní společnosti hromadnou žalobu. Podle ní Avast, protože přeprodával podrobná data o činnosti svých uživatelů na internetu pro marketingové účely, mohl porušit nařízení o ochraně osobních údajů GDPR. Nejde jen o odškodné až 26 tisíc korun na člověka, ze soudní kauzy se má stát odstrašující případ.
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a jak zdraží? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Letní dovolené jsou vždycky dobrou dobou, kdy dohnat čtecí resty, a jedním z předprázdninových pro mne byla nová kniha americké autorky Jennifer Pahlkaové „Recoding America“ o digitalizaci státní správy v USA. Je to dílo, které by si měl přečíst každý politik a úředník, pokud ve své práci byť jen zavadí o jakékoli nasazení IT systému nebo digitalizaci procesů.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky relativně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách. V Česku je z miningu regulérní byznys, přestože proti němu brojí Greenpeace i část europoslanců.
Česko je v EU lídrem bezkontaktního placení. Není proto divu, že stále častěji uživatelé registrují své platební karty do služeb Apple Pay a Google Pay. To, aby mohli pohodlně platit pomocí smartphonu nebo hodinek. Jenže i v dnešní době najdete podniky, ve kterých si platební kartou nekoupíte vůbec nic. O slovo se proto hlásí inovace, které se to pokusí změnit. Článek vyšel na serveru Živě.cz
„Jestli neznám nějakou walletku pro NFT? Fakt ne, já radši jedu jenom HODL bitcoinu a pár altcoinů z non-KYC burzy. Nejsem žádná velryba.“ Jestli předchozí větě nerozumíte a krvácejí vám z ní uši, nepřestávejte číst. Kdo se neorientuje v základních pojmech světa kryptoměn, může snadno vykrvácet i finančně. Proto server e15 ve spolupráci s jazykovým modelem ChatGPT přináší abecedu základních slov pro zdárnou orientaci v kryptoměnové džungli.
Bankovní aplikace prozatím málokdy dokáží nahradit internetové bankovnictví. To se ale časem změní, říká vedoucí digitálních kanálů finanční skupiny Partners Hana Wallenfelsová. Podle ní internetové bankovnictví navíc postupem let docela zanikne.
Vzbuzují nekonečné bezdůvodné štěstí jako čerstvá láska. Snad proto lovebrands. Krom byznysu a funkce přinášejí něco navíc, co vzbudí emoce, rozvibruje duši a dodá chuť do života. Namíchat účinnou substanci lovebrandu je ovšem úkolem pro byznysové alchymisty a poměr ingrediencí je stejně jako na dvoře Rudolfa II. neznámý.