plat cina - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu plat cina, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už samotná Čínou zprostředkovaná dohoda mezi Saúdskou Arábií a Íránem je považovaná za tvrdou ránu pro americkou zahraniční politiku. Nyní navíc přicházejí signály, že by Rijád mohl být ochotný za ústupky investovat do sankcemi zdevastovaného perského ropného sektoru. Tato spolupráce by byla další ukázkou toho, jak málo má Západ ropné toky pod kontrolou. Washingtonu se během války nedaří přimět kartel OPEC k součinnosti a Teherán už nyní částečně obchází americké sankce.
Argumenty většiny opozičních politiků, že je správné dávat každému, dláždí podle ekonomky Jany Matesové řeckou cestu, tedy scénář, který před lety přivedl jihoevropskou zemi na pokraj státního bankrotu. „Řecká cesta je o tom, že z jakýchkoliv důvodů, třeba morálně úžasných, sociálně jistě obhajitelných, si jednoho dne společnost zvykne na to, že veřejné rozpočty mají dávat na všechno, i když na to nemají,“ říká někdejší zástupkyně České republiky ve Světové bance a upozorňuje, že zbavit se takového návyku ...
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Dodavatelé přitvrzují v boji o nové zákazníky. Ceníky budou dál zlevňovat Kontroverzní PornHub změnil majitele, putuje do rukou Kanaďanů Pavel podepsal snížení červnové valorizace důchodů. Musí to přezkoumat Ústavní soud, řekl Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Po energetickém sektoru a ocelárnách je výroba cementu největším znečišťovatelem ovzduší v Číně: za rok 2020 při ní bylo vyprodukováno 1,37 miliardy tun oxidu uhličitého. Jen pro představu, všechny státy Evropské unie za rok 2021 vyprodukovaly 2,73 miliardy tun oxidu uhličitého. Ve všech odvětvích za celou populaci. To znamená, že pouhý cementárenský průmysl v Číně za rok vyprodukuje stejné množství CO₂ jako půlka evropského bloku.
V severomakedonském Skopje se jedná o budoucnosti vztahů Srbska a Kosova. Srbský prezident Aleksandar Vučić se v sobotu setká s kosovským premiérem Albinem Kurtim nad návrhem EU na normalizaci vzájemných vztahů, který nepočítá se srbskou správou nad částí území Kosova a dlouhodobě je předmětem jednání mezi Srbskem, Kosovem a EU. Dění na Balkáně se teď dostává pozornosti i kvůli pasivitě Srbska vůči válce na Ukrajině nebo jeho vazbám na Čínu a Rusko.
SpaceX, streamovací gigant Netflix nebo výrobci letadel Boeing a Lockheed Martin. To jsou jen některé z více než padesáti firem, které se příští týden zúčastní dosud největší americké podnikatelské delegace do Vietnamu. Tento východoasijský stát se v poslední době mění na vysoce atraktivní byznysovou lokalitu, kam tečou peníze ze Západu i z Číny. Velké plány zde má také tuzemská Škoda Auto.
Čína plánuje zvýšit věk odchodu do důchodu. Chce se tak vyrovnat se stárnoucí populací, což začíná být celosvětový problém. V Číně navíc v minulém roce poprvé za několik desítek let klesl počet obyvatel. Rychle stárnoucí tamní populace způsobuje pokles příjmů státu a dluh vlády se neustále zvyšuje. Vyřešit by to tak měl postupně se zvyšující věk odchodu do důchodu. Informace pochází z čínského státního média Global Times, uvádí agentura Reuters.
Snad již můžeme říci, že první zimu po ruském vpádu na Ukrajinu jsme zvládli. Zásobníky plynu, asi nejsledovanější komodity, jsou stále více než z poloviny zaplněny a výhled na následující týdny je optimistický. Máme dobrou výchozí pozici pro přípravu na následující topnou sezonu. Můžeme se tedy zamyslet nad tím, jak zlepšit bezpečnost dodávek do budoucna.
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.