plat urednika v bruselu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu plat urednika v bruselu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalý vysoce postavený manažer společnosti Škoda Auto Bohdan Wojnar se v polovině května utká o post prezidenta Svazu průmyslu a dopravy s expremiérem Mirkem Topolánkem i Janem Rafajem, šéfem největšího českého pronajímatele bytů Heimstaden. V čele nejvlivnějšího sdružení firem v Česku by Wojnar tlačil vládu k opatřením v energetice. „Pokud nedokážeme zareagovat včas, můžeme začít elektřinu ve velkém dovážet a za určitých předpokladů se můžeme stát importní zemí už od roku 2025,“ říká.
Jeden z favoritů nadcházející prezidentské volby Andrej Babiš konečně začal ostrou kampaň. A své nejvážnější konkurenty Petra Pavla a Danuši Nerudovou rozhodně nešetří. „Oni nemají žádné politické zkušenosti a všechno, co deklarují v těch debatách, je nabiflované,“ říká šéf hnutí ANO, který by také rád snižoval úrokové sazby a zestátnil ČEZ.
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Trochu se během střídání vlády, debat o rozpočtu a dalších vnitropoliticky důležitých věcech zapomnělo, že tu stále v rohu číhá pořádný balík peněz z EU „na modernizaci“ ukrytý v takzvaném Národním plánu obnovy (NPO). Mimořádný evropský nástroj na oživení ekonomiky v postcovidové době znamená v české realitě nějakých sto osmdesát miliard, které je možné nalít do zajímavých projektů do roku 2025. Ticho je možná proto, že NPO je hrozící problém: stát značnou část z těchto peněz vůbec nemusí být schopný ...
Zbývá už pouhý půlrok do okamžiku, kdy Česko začne předsedat Radě EU, a tak úřad vlády vypisuje jednu veřejnou zakázku za druhou. Naskýtají se tak zajímavé příležitosti pro řadu tuzemských firem, které se mohou ucházet o vytvoření mediální kampaně, tisk propagačních materiálů, dodávku pancéřovaných vozů, zajištění cateringu a ubytování delegátů, dodávku květin či o pořádání kulturních akcí v Česku i v Bruselu. Nová vláda Petra Fialy (ODS) i kvůli rostoucí inflaci zvažuje zvýšení rozpočtu na předsednictví, ...
Evropská unie chce být světovým lídrem v boji proti klimatickým změnám. Přijímá proto čím dál přísnější opatření k rychlému dosažení uhlíkové neutrality. Snahy o udržitelný rozvoj se však všude ve světě promítají do podnikatelských odvětví. Ten, kdo včas nenasedne do rozjetého zeleného vlaku, toho může později hořce litovat.
Dopady takzvané evropské zelené dohody (Green Deal), tedy plánu Evropské komise, jak do roku 2050 udělat z Evropy klimaticky neutrální kontinent, můžou být pro českou ekonomiku příležitostí, ale i obrovským rizikem, které poškodí její konkurenceschopnost. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl viceprezident pro hospodářskou politiku a export Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.
Vládní hnutí ANO zahájilo jako poslední ze sněmovních stran kampaň před říjnovými sněmovními volbami a představilo dlouho očekávaný volební program. Premiér Andrej Babiš (ANO) slíbil voličům, že se za ně bude „rvát do roztrhání těla“. Několikrát se vymezil proti konkurenční koalici Pirátů a STAN a trojkoalici Spolu, které podle něho nemají autentické téma a jsou jen „protibabišovské“.
Francouzské úřady budou bránit britským finančním společnostem v přístupu na evropský trh. S odvoláním na své zdroje o tom napsala agentura Bloomberg. Důvodem jsou přetrvávající spory mezi Francií a Spojeným královstvím ohledně rybaření v britských vodách. Podle analytika České spořitelny Radka Nováka je však současný konflikt spíše důsledkem ještě ne plně nastavených vzájemných pravidel po brexitu a jejich dodržování.
Vládní návrh novely mysliveckého zákona vzbudil vášně mezi částí vlastníků lesů, farmářů a ekologů. Ti tvrdí, že navržená úprava neřeší škody způsobené zvěří na dřevinách. Majitelé honiteb podle nich nemají kontrolu nad tím, co myslivci v jejich rajonu dělají. Myslivci kontrují, že vlastníci jen nevyužívají stávající možnosti zákona. „Zvýšené stavy zvěře jsou problémem vlastníků, nikoli myslivců,“ míní předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.