Platidlo venezuely - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Platidlo venezuely, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. A bylo toho hodně. Další útoky amerických úřadů na kryptofirmy, dopadení hledaných zločinců, střet s ekology i hackerský útok na General Bytes. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Pomalu nastává čas plánování letní dovolené. Pokud ještě nemáte praktickou zkušenost s kryptoměnami, právě na cestách se vám může bitcoin a spol. hodit, popisuje v kryptoporadně E15 youtuber a popularizátor virtuálních měn s přezdívkou Kicom.
Nejúspěšnější finanční operace Venezuely se v posledních letech neodehrávaly na Wall Street, ale v primitivních dolech na jihu země. V době hroutící se ekonomiky se vydalo do džungle 300 tisíc lidí, aby tam v provizorních podmínkách dobývali horninu obsahující zlato. Svými lopatami a krumpáči podporují levicovou vládu prezidenta Nicoláse Madura. Podle údajů centrální banky vláda od roku 2016 odkoupila od těchto "horníků" 17 tun zlata v hodnotě asi 650 milionů dolarů (15 miliard korun), napsala agentura ...
Novou virtuální měnu spouští i krachující Venezuela. Oznámil to prezident Nicolás Maduro s tím, že se měna bude jmenovat „petro“. To je další kuriózní příspěvek do kryptoměnové horečky a do diskuze, zda nejde jen o jednu obrovskou bublinu. I u venezuelského platidla je otázkou, jakou asi vzbudí důvěru.
Část investorů a analytiků varuje před novou finanční bublinou, která prý vzniká na trhu s kryptoměnami. Jen za poslední měsíc jejich celková tržní hodnota vzrostla o dvacet miliard dolarů a některé valuty jako ethereum či ripple zvýšily svou cenu od začátku roku více než desetkrát. Nejrozšířenější digitální valuta bitcoin se pak zhodnotila téměř dvojnásobně. Podnikatelé, kteří v odvětví kryptoměn působí, ale nejsou ve svém náhledu jednotní a upozorňují, že segment jako takový stojí na solidních základech ...
Zajímavá místa a monumenty se ve Venezuele drobet pletou. Mnohé totiž mají stejné jméno – Bolívar. Po zbožňovaném vojevůdci a státníkovi Venezuelci pojmenovali skoro úplně všechno od nejvyšší hory až po onu smolnou měnu, kterou letos ničí hyperinflace.
Někde je potřeba na bankovky pytel, jinde jich začíná být akutní nedostatek. V zemích, kam jezdí stále častěji čeští byznysmeni a turisté, přibývá problémů s penězi. A to doslova – potíže jsou s fyzickými bankovkami.
Po více než měsíci odkladů, zmatků a nepokojů se Venezuelané dočkali nových bankovek v nominálních hodnotách až dvatisícekrát vyšší než dosavadní nejcennější bankovky. Rozhodnutí socialistické vlády, které v polovině prosince způsobilo nedostatek hotovosti, podle expertů hrozí ještě zvýšit již tak rekordní inflaci v této jihoamerické zemi. Informovala o tom stanice BBC.
Stažení nejvyšší bankovky z oběhu, jak to nařídila socialistická vláda, způsobilo v těchto dnech ve Venezuele chaos. Země je zasažena hospodářskou krizí a velmi vysokou inflací, která je teď nejvyšší na světě. Zatímco bankovka ode dneška oficiálně přestala platit, řada bankomatů ji stále vydává a lidé stojí u bank dlouhé fronty na její výměnu. Ani u přepážek se ale mnohdy hotovosti nedočkají.
Čtvrtletní soupisku nejvýnosnějších akciových trhů světa ovládly země Latinské Ameriky. Venezuelská burza odměnila investorskou odvahu takřka 33 procenty, argentinské akcie za první tři měsíce letošního roku podražily o bezmála 27 procent, Buenos Aires tak ohlásilo druhý nejlepší národní výsledek napříč globálními trhy. Podle expertů však čísla jen stěží pokryjí investorské ztráty z potenciálního propadu místních měn, stejně jako hrozby politických restrikcí.