platy 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hrozba mzdově inflační spirály vytáčí doběla odboráře dožadující se dorovnání mezd minimálně na cenový nárůst za poslední rok, ale i mnohé další čerstvě vykvašené makroekonomy samouky, podle nichž za inflaci přece nemůže růst mezd, když ty reálně klesly. Je prý čistě nabídková a vznikla šokem z růstu cen dovážených energií a neochotou vlády zavádět cenové regulace. Nyní se na ní prý obohacují a dál ji pohánějí zločinní kapitalisté, kteří si zvyšují zisky, a chudý lid strádá.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Osobní letecká doprava, kterou v předchozích letech značně zasáhla pandemie covidu, zažívá boom. Počty pasažérů na amerických letištích jsou vyšší než v roce 2019 a nadcházející léto má být pro americké aerolinky z hlediska počtu přepravených osob rekordní. Obrovský zájem o cestování letadly je také v Evropě. I tak se však ceny akcií leteckých společností až na výjimky pohybují pod úrovněmi z období před pandemií.
Česká armáda se chystá nakoupit dvě stovky menších dronů, a to od malých kvadrokoptér po dvacetikilogramové prostředky s dlouhým doletem. Válka na Ukrajině však ukázala, že klíčová je i obrana proti bezpilotním strojům, a v té Česko aktuálně zaostává. Zatím rozhodně nemá potřebnou výbavu k tomu, aby ostatní jednotky, popřípadě strategické objekty ochránila před nálety dronů.
Americká skupina Carlyle, která se blíží převzetí kontroly nad přerovským výrobcem optických zařízení a přístrojů Meopta, patří k tradičním a největším hráčům v oblasti takzvaných private equity investic. Spravuje majetek v hodnotě 381 miliard dolarů (8,4 bilionu korun). V posledním roce však prošla náročným obdobím, neboť loni v létě kvůli neshodám se zakladateli nečekaně rezignoval generální ředitel a musel se hledat nový. Kromě toho se akcie společnosti potýkají se slabším zájmem investorů. Nový šéf to ...
ANALÝZA. Byznys s hardwarovými peněženkami má za sebou mimořádně turbulentní období. Jednička na trhu Ledger se těžce vypořádává se spíláním bitcoinové komunity po přiznání, že by za určitých okolností mohla mít přístup k virtuálním měnám uživatelů vláda. Mezitím z toho výrazně profituje česká společnost Trezor. Pražský výrobce stejnojmenných peněženek se profiluje jako protipól francouzského Ledgeru. A tato strategie mu nese mezitýdenní zvýšení prodejů o 900 procent a věhlas mezi skalními fanoušky ...
Pandemické narušení dodavatelských řetězců a válka na Ukrajině odhalily globální geopolitická rizika a postavily Evropskou unii před otázku, jak si poradit se závislostí na Číně. Brusel v současnosti řeší kontrolu exportu a zvažuje nástroj k prověřování investic do třetích zemí, který by omezil schopnost čínského rozvoje. Navzdory americkému tlaku na sedmadvacítku však není jasné, jestli a kdy členské země zaujmou tvrdší postoj. V Německu už lobbují vlivné společnosti za zachování hospodářské spolupráce s ...
Galerie EPO1, nové centrum současného umění, otevřela dveře a přináší zcela nový koncept pro vystavování uměleckých děl. Tato rozsáhlá galerie, která vznikla rekonstrukcí bývalé poříčské elektrárny v Trutnově, nabízí umělcům a návštěvníkům možnost prozkoumat a prožít prostorově náročné instalace, objekty, sochy a plastiky, které běžné galerie nemohou pojmout. S rozmanitým programem plným výstav, workshopů a vzdělávacích akcí si EPO1 klade za cíl přivést umění blíže veřejnosti.
Jedním z nejtěžších úkolů, který si kabinet vytkl v balíčku na snížení schodků státního rozpočtu, budou škrty v provozních a platových nákladech ministerstev. Na provozu hodlá ušetřit přes jedenáct miliard korun a na platech deset miliard. Podobně jako u záměru omezit národní dotace firmám však z návrhů není jasné, kde se utáhne opasek. Zlevnění chodu státní správy tvoří sedminu celého balíčku, který má v příštích dvou letech srazit rozpočtové deficity o 150 miliard.
Vládní plán, jak ozdravit veřejné finance, je na světě a my konečně víme, proč se na tom nebudou podílet vinaři (efekt „lidovci“) a proč si koalice nesáhne pro 130 miliard výpadku způsobeného zrušením superhrubé mzdy (společná tvrdohlavost ODS, hnutí ANO a SPD). A veřejnost se tak může bavit dalšími dílčími bizarnostmi, které vláda při hledání peněz na zalátání rozpočtu nasekala.