platy řidičů linkových autobusů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy řidičů linkových autobusů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.
Nařízení, kterým minulá vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) k začátku minulého roku zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů, se měnit nebude. Peníze na mzdy zajistí kraje. Na twitteru to napsal premiér Andrej Babiš po jednání s předsedkyní Asociací krajů Janou Vildumetzovou (ANO) a šéfem Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce zrušit nařízení, kterým vláda k začátku roku 2017 zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů. Zvyšování mezd bylo podle něj akcí bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) před krajskými volbami. Babiš uvedl, že hnutí ANO v koaličním kabinetu hlasovalo proti opatření a považuje ho za nesmysl.
Za nefunkční a v krátkém čase neproveditelný považuje ministr dopravy Dan Ťok (ANO) návrh řešení, jak dostat do krajů peníze na platy řidičů autobusů, s kterým na dnešní jednání vlády přijde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vládě navrhne uvolnit 420 milionů korun z rozpočtové rezervy ve prospěch krajů na navýšení platů řidičů autobusů. Částka by měla pokrýt zhruba polovinu letošních nákladů spojených s navýšením platů, jak je vyčíslily kraje, uvedl Sobotka. Peníze by podle návrhu rozdělovalo po doložení oprávněných nákladů do regionů ministerstvo dopravy.
Stávka řidičů v linkové autobusové dopravě kvůli mzdám se definitivně uskuteční v Ústeckém kraji 8. března. Připojí se k ní 514 šoférů, kteří zajišťují provoz linkových autobusů na 80 procentech území kraje, uvedl za odboráře podniku BusLine Jiří Kuchynka.
Kvůli mzdám řidičů linkových autobusů vyhlásili dopravní odboráři celostátní stávkovou pohotovost. O případné stávce rozhodnou 20. února po jednání vlády s Asociací krajů. Po zasedání předsednictva Odborového svazu dopravy to řekl jeho předseda Luboš Pomajbík. Odborářům vadí, že slíbené zvýšení mezd zatím respektuje jen minimum zaměstnavatelů.
Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji vyhlásili na 8. března celodenní stávku. Důvodem jsou mzdy, které mají řidičům růst podle nařízení vlády. Dopravci platy zřejmě nezvýší, očekávají odboráři.
Odbory souhlasí s přeřazením řidičů linkových autobusů do vyšší platové skupiny. Přeřazením ze třetí do páté skupiny si polepší zhruba o 16 korun na minimálních 87 korun za hodinu. Zároveň se zástupci zaměstnavatelů s odbory shodli na navýšení peněz za čekání na spoj a přiznání příplatku za práci ve ztíženém prostředí. Podle šéfa Odborového svazu dopravy Luboše Pomajbíka je návrh základem pro kompromisní řešení problému. Odbory nedosáhly splnění všech svých požadavků.
Řidiči autobusů ve středních Čechách dostanou od září přidáno. Kraj se dohodl s dopravci na tom, že jim zvýší letošní příspěvek na dopravní obslužnost o 17,5 milionu korun. Další část nákladů na vyšší platy mají nést podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) dopravci. Cílem je, aby řidiči brali 100 Kč za hodinu místo nynějších více než 70 korun, řekl Petera. Podle ředitele ČSAD MHD Kladno Ludomíra Landy ale nebude zpočátku možné navýšit mzdu na 100, ale zřejmě jen k 90 Kč na hodinu.