platy uredniku v roce 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy uredniku v roce 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Očekávané šetření se při přípravě rozpočtu na příští rok tak nějak vytratilo. Z plánovaného snížení deficitu je polovina a je otázka, zda to nebude mnohem horší, protože některé koaliční strany se dožadují „odvahy se více zadlužit“. A v letošním roce jim to z jakýchsi nepochopitelných důvodů i poměrně hladce prochází. O čerstvém návrhu ministerstva financí se totiž bude ještě diskutovat ve vládě a debata to bude hodně ostrá. Už na počátku prázdnin navíc premiér Petr Fiala konstatoval, že příprava rozpočtu...
Think-tank Evropské hodnoty přepálil expanzi a dostal se do finančních problémů. Kvůli úsporám odešly desítky zaměstnanců včetně týmu pro boj s dezinformacemi, na který útočil exprezident Miloš Zeman i prokremelská scéna.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Místo předpokládaných tisícovek úředníků jich vláda propustí jen další stovky. Zeštíhlení státní administrativy o 13 procent, které ODS, lidovci a TOP 09 slibovali před sněmovními volbami v roce 2021, se v upraveném programovém prohlášení kabinetu neobjevilo. Pouze se v něm obecně píše o inventuře, která je však odsunuta až na konec roku. V úsporném balíčku, pomocí něhož chce šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura (ODS) snížit rozpočtový schodek o 70 miliard korun, se redukce úředníků příliš neprojeví.
Ministr financí Zbyněk Stanjura slíbil, že každoročně ušetří v rozpočtu 70 miliard korun. V příštích letech by se tak podle něj důchody nemusely zvyšovat takovým tempem jako letos, ve hře je i větší zacílení takzvaného výchovného, které stát důchodcům přidá od ledna. Důchody už také podle šéfa státní kasy nemohou být solidárnější. Šetřit se bude muset i ve školství, kam každý rok nastupují tisíce nových zaměstnanců. „Ten trend je neudržitelný. Cíl je kvalitní vzdělávání. Ale není přímá úměra mezi počtem ...
Pouhé procento z celkového počtu asi sedmdesáti tisíc úředníků oproti slibovaným třinácti procentům propustí příští rok vláda. Plyne to z návrhu státního rozpočtu. Do škol, k armádě, policii a do integrovaného záchranného systému pak nastoupí téměř osm tisíc nových učitelů, vojáků, strážců zákona a hasičů. Stát bude zaměstnávat rekordních půl milionu lidí.
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík.
Mnozí dodavatelé IT řešení nabízejí při výběrových řízeních státu absurdně nízké hodinové sazby a realizační cenu pak dohánění mnohonásobně nadsazenou pracností. Řešením je upuštění od jednotkové ceny za „člověkoden” jako hlavního a často jediného hodnotícího kritéria a také profesionalizace státních IT expertů, vysvětluje Vítězslav Ciml, ředitel společnosti OKsystem.
Financování sociálního systému začíná praskat ve švech. Přestože důchody nadále tvoří největší položku ve výdajích státního rozpočtu, těžkým břemenem se stávají i další dávky. Například příspěvek na péči spolkl za loňský rok o 12 miliard korun více než před několika lety, náklady na státní sociální podporu vzrostly o téměř deset miliard. Rychle je dohání náhradní výživné uzákoněné od poloviny minulého roku, na němž stát do prosince vyplatil přes 36 miliard. Vyplývá to z výročních zpráv Úřadu práce ČR.
Čínská ekonomika zaznamenala v roce 2021 meziroční růst 8,1 procenta, v druhém pololetí tempo růstu ale výrazně zpomalilo. Ve čtvrtém čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) oproti stejnému období loňského roku vzrostl o čtyři procenta.