platy ve španělsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy ve španělsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Snaha vymanit se z ruské energetické závislosti vede Evropu do Afriky, především na její sever. Ten jí může sloužit nejen jako zdroj zemního plynu, ale také čisté energie ve větším měřítku. Pozornost se v tomto směru upírá především na blízké Maroko. Africké země ale samy bojují s energetickou chudobou a nyní mají tendenci upřednostnit před vlastním rozvojem dodávky do Evropy.
Když společnost Netflix loni v dubnu zveřejnila výsledky hospodaření za první tři měsíce roku, mezi investory vypukla panika. Kurz akcií se prudce propadl poté, co firmě poprvé od roku 2011 klesl počet předplatitelů. Vypadalo to, že do té doby rychle rostoucí průkopník internetové televize má nejlepší časy za sebou. Nyní ale vše naznačuje, že se dění v Netflixu vrací do správných kolejí. Pomáhá tomu i boj proti sdílení hesel mezi uživateli.
Francie oznámila „přelomový“ armádní rozpočet na příštích sedm let, ve kterém se odrážejí poznatky z války na Ukrajině. Do čeho Francouzi investují a co si z této debaty můžeme vzít pro financování naší vlastní obrany? Článek vyšel na stránkách Info.cz
Zákazníky v českých obchodech již delší dobu trápí vysoké ceny potravin. Nejčastěji z toho obviňují prodejce. Vina za vysoké ceny potravin ale podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly není jen na straně obchodníků, ale i mezi farmáři a potravináři se najdou ti, kteří cenu šroubují co nejvíce nahoru. „Nejvíce to ale vidíme u obchodníků, kteří jsou na vrcholu pyramidy a diktují podmínky na trhu," říká ministr.
Mírné počasí, které Evropě pomohlo překonat energetickou krizi v zimních měsících, se jí může vymstít v létě. Už loni byly některé řeky na starém kontinentu ve stavu, který komplikoval výrobu elektřiny z vody, jádra i z uhlí. Letošní slabá sněhová nadílka v Alpách by mohla někde přinést ještě větší potíže. Francouzský prezident Emmanuel Macron už přišel s celonárodním plánem na vodní úspory. Počítá mimo jiné s větším využíváním odpadních vod.
North Atlantic Treaty Organization, tedy Severoatlantická aliance nebo zkráceně NATO, je aliance evropských a severoamerických zemí, jejímž účelem je zajistit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. Členové aliance spolupracují a radí se při řešení bezpečnostních otázek. Všechna přijatá rozhodnutí jsou výsledkem diskuze členských zemí, jsou tedy konsenzem neboli kolektivním rozhodnutím svých členů.
Evropa se v panické obavě z nedostatku zemního plynu po utnutí ruských dodávek pustila do honu na surovinu v její zkapalněné podobě. Objevují se však náznaky, že poněkud přestřelila a část drahé LNG infrastruktury zůstane za pár let bez využití. Studie Ústavu pro energetickou ekonomiku a finanční analýzy (IEEFA) uvádí, že v roce 2030 nebude upotřebena více než polovina kapacity dovozních zařízení. Podle některých názorů je ale na hodnocení brzy, jelikož příští zimy mohou být náročnější než ta letošní.
Od počátku roku 2020 si Evropa prošla v rychlém sledu hned několika ekonomickými otřesy. Většina zemí na starém kontinentě se s tím ovšem vyrovnala, ovšem Česku v tomto ohledu patří poslední příčka. Oproti začátku pandemie se české hospodářství propadlo o jeden procentní bod hrubého domácího produktu (HDP), ačkoliv jiné země v témže období zaznamenaly i dvouciferný růst.
Dlouho trvající vysoká inflace v kombinaci s eurooptimistickými politiky v současné vládě otevřela v posledních měsících opět intenzivní diskuzi o vstupu Česka do eurozóny. Vznikla dokonce petice „Pro euro“, kterou podepsalo přes pět tisíc lidí. Není to mnoho, ale podpora evropské měny stoupá i v průzkumech veřejného mínění.
Švýcarská neutralita se v poslední době opět dostala na mezinárodní pranýř. Nelibost vyvolávají jak přístup země k ruským financím, tak její neochota umožnit reexport zbraní švýcarského původu na Ukrajinu. List Neue Zürcher Zeitung (NZZ) navíc informoval o tom, že Bern aktuálně vyřazuje ze služby britské systémy protiletadlové obrany Rapier, které by napadený stát ještě mohl využít. Švýcarsko je ale podle něj nemá v úmyslu poslat Kyjevu na obranu před ruskými útoky, v plánu je jejich likvidace.