platy ve velké británii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy ve velké británii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vypadá to, že se sociální napětí v Evropě přelilo z Británie přes Francii do Německa. Zatímco v Británii se už před týdny stávkovalo a demonstrovalo kvůli vyšším platům, které vláda odmítala, ve Francii se měsíce demonstruje a stávkuje proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 64 let. V Německu se zase stávkuje kvůli mzdám. Inflace je stále na úrovni osmi procent, klesají reálné mzdy a zaměstnanci ve státních a veřejných službách chtějí přidat více, než jim jejich zaměstnavatelé nabízejí.
Evropa se v panické obavě z nedostatku zemního plynu po utnutí ruských dodávek pustila do honu na surovinu v její zkapalněné podobě. Objevují se však náznaky, že poněkud přestřelila a část drahé LNG infrastruktury zůstane za pár let bez využití. Studie Ústavu pro energetickou ekonomiku a finanční analýzy (IEEFA) uvádí, že v roce 2030 nebude upotřebena více než polovina kapacity dovozních zařízení. Podle některých názorů je ale na hodnocení brzy, jelikož příští zimy mohou být náročnější než ta letošní.
Co mají společného Bill Gates, Dhiraj Mukherjee, Steve Jobs nebo třeba Václav Smil? Minimálně to, že všechny tyhle osobnosti můžeme považovat za inovátory. Ale pozor, za skutečné inovátory. V dnešním světě, pro který je tolik typické nadužívání prakticky všeho, bývá sice slovem inovátor označen téměř každý druhý podnikatel a inovací skoro každý drobný zlepšováček. Jenže pokud se chceme opravdu posouvat, měli bychom k sobě být přísnější.
Umělá inteligence (AI) – respektive pokročilý algoritmus strojového učení – dobývá svět a pomalu začíná zasahovat do různých sfér lidských činností. Jednou z oblastí, kde AI ukazuje výrazný potenciál, jsou chatboti určení ke generování textu. Nejskloňovanějším chatovacím robotem posledních týdnů je jednoznačně ChatGPT od OpenAI. Jak funguje a kde najde uplatnění?
Švýcarská vláda po mnoha těžkostech dojednala historické sloučení dvou největších bankovních domů v zemi - UBS a Credit Suisse, která se dostala do potíží. UBS za svého rivala zaplatí tři miliardy franků, tedy téměř 73 miliard korun. Narychlo sjednaný plán má zastavit masivní propad hodnoty akcií a dluhopisů Credit Suisse a vůbec celého evropského bankovního sektoru, píše agentura Bloomberg. Zprávu později potvrdila i švýcarská centrální banka. Kolosální transakce mezi odvěkými rivaly výrazně přepíše ...
Čína plánuje zvýšit věk odchodu do důchodu. Chce se tak vyrovnat se stárnoucí populací, což začíná být celosvětový problém. V Číně navíc v minulém roce poprvé za několik desítek let klesl počet obyvatel. Rychle stárnoucí tamní populace způsobuje pokles příjmů státu a dluh vlády se neustále zvyšuje. Vyřešit by to tak měl postupně se zvyšující věk odchodu do důchodu. Informace pochází z čínského státního média Global Times, uvádí agentura Reuters.
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Na český trh vstupuje dánský technologický startup Agreena, jenž chce zásadně přeměnit zemědělství. Spustí platformu, která bude farmáře finančně motivovat k přechodu na takzvané regenerativní zemědělství neboli ekologické obhospodařování půdy. „Program změní pohled veřejnosti na celý sektor a z farmářů doslova udělá klimatické hrdiny,“ slibuje v rozhovoru pro E15 spoluzakladatel a výkonný ředitel Agreeny Simon Haldrup.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.