platy zastupitelů 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu platy zastupitelů 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Letošní leden se nesl ve znamení voleb, po pěti letech jsme si volili prezidenta republiky. Možnost využít své volební právo budeme mít i v dalších letech. Až v roce 2027 se poprvé uskuteční volební prázdniny – samozřejmě za předpokladu, že vše půjde podle plánu a nebude zapotřebí vyhlásit předčasné volby. Co všechno nás až do roku 2032 čeká? Projděte si podrobný volební kalendář.
Zákazníky v českých obchodech již delší dobu trápí vysoké ceny potravin. Nejčastěji z toho obviňují prodejce. Vina za vysoké ceny potravin ale podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly není jen na straně obchodníků, ale i mezi farmáři a potravináři se najdou ti, kteří cenu šroubují co nejvíce nahoru. „Nejvíce to ale vidíme u obchodníků, kteří jsou na vrcholu pyramidy a diktují podmínky na trhu," říká ministr.
„Nechtěli jsme připustit, abychom Prahu odevzdali extremistům nebo populistům,“ odmítá dosluhující primátor Zdeněk Hřib, že by prodlužoval jednání o novém vedení metropole, které trvá více než čtyři měsíce, a stalo se nejdelším v historii samostatné ČR. Podle něj se naopak podařilo najít konsenzus v rekordně krátké době, protože první smysluplnou nabídku dostali Piráti teprve v půlce ledna a už 16. února by měla být zvolena nová rada. V té bude Hřib zastávat funkci prvního náměstka odpovědného za dopravu. ...
Ke 30. září opustí svou funkci dosavadní ředitel Pražského inovačního institutu (Pii) Bohumil Kartous poté, co se na konci působení dohodl se správní radou organizace. Dozorčí rada navrhovala odvolání Kartouse už v červnu, ovšem správní rada, která tuto kompetenci má, to tehdy odmítla. Změna vedení Pii nastává poté, co si vedení pražského magistrátu nechalo vypracovat dva audity, které potvrdily a popsaly neprůhledné hospodaření organizace. Pii dlouhodobě kritizují opoziční politici z ODS a ANO. Vedení Pii...
Hlavní město se po letech lavírování chtělo vrhnout do podpory inovací vznikajících na jeho území, ale místo toho vypukl spor politických stran o budoucí směřování Pražského inovačního institutu (Pii). Opoziční ANO a koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) označují Pii za odkladiště pirátských politiků s netransparentním hospodařením. Institut naopak nachází zastání u Pirátů a hnutí Praha sobě.
Blížící se komunální volby přilákaly necelých dvě stě tisíc Čechů do souboje o místa v obecních zastupitelstvech a o podíl na rozhodování o věcech veřejných na té nejnižší úrovni, která je zároveň nejvíc na ráně. V drtivé většině jsou kandidáty místní nezávislí, straníci se ucházejí o mandát hlavně ve větších obcích a městech.
Karlovy Vary několik dekád žily především z peněz turistů z Ruska. V posledních letech však význam ruských turistů ve městě postupně klesal, až letos v souvislosti s válkou na Ukrajině výrazně propadl. Pro město to však může být příležitost k větší proměně. „Nová situace může donutit hotely a další subjekty cestovního ruchu přemýšlet, jestli opravdu dělají vše pro to, aby sem jezdila úplně jiná klientela, než sem jezdila historicky,“ říká generální ředitel Grandhotelu Pupp Jindřich Krausz.
Nebyl u toho, když se na začátku nového tisíciletí začínala porcovat Praha. Z největších pražských brownfieldů se Radovan Vítek dostal k jedinému – k území kolem bývalého nákladového nádraží Bubny-Zátory, a to díky převzetí skupiny Orco, kterou položila finanční krize po roce 2008. Příležitost však včas zachytil v Římě, kde jsou kvůli obrovským dluhům tradičních podnikatelských rodů levně k mání velká rozvojová území, a navíc zde stagnuje i nová výstavba.
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.