plynové kotle pro domácnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu plynové kotle pro domácnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od nového roku máme zastropované ceny energií. I tak se pro všechny odběratele platby za energie citelně zvýšily. Pražská energetika (PRE) se situací na trhu neustále zabývá a společně se svými specialisty navrhuje svým zákazníkům ta nejúspornější řešení. Kromě dodávky elektřiny a plynu se soustředí i na pomoc s výběrem vytápění.
Snaha snížit energetickou závislost na Rusku je velkým tématem, které se řeší nejen na úrovni států, ale také běžných domácností. Východiskem může být přechod z plynu na tepelná čerpadla nebo jiné alternativní zdroje. Příjemným bonusem je fakt, že se jedná o ekologická řešení, která by nás mohla rychleji zbavit závislosti na fosilních palivech, a to nejen těch ruských.
Zdražování energií se v nejbližší době nezastaví. Mnoho domácností se dostává do finančních potíží kvůli vysokým účtům za elektřinu a plyn. Proto nezbývá než hledat cesty, jak snížit spotřebu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ušetřit, aniž byste museli obětovat své pohodlí.
Stále větším tématem vlastníků rodinných domů se stávají alternativní zdroje energie. Plynové kotle nahrazují tepelnými čerpadly a na střechy osazují fotovoltaické panely. „Úsporná řešení už nejsou doménou pouze prémiových projektů, ale de facto je chtějí všichni. Zájem se zvedl o tisíc procent,“ říká Josef Molnár, specialista společnosti Magus EDH, která se specializuje na energetická řešení budov. Ke slovu se podle něj v Česku brzy dostanou i větrné a vodní elektrárny.
Evropu čeká energeticky nejnáročnější zima za poslední desítky let. Kvůli vyhroceným vztahům s Ruskem jsou obchodníci s energiemi nuceni improvizovat a hledat nejen nové zahraniční dodavatele, ale i cesty, kterými by komodity přepravovali. Evropští politici navíc jednohlasně dodávají, že nutnou podmínkou k překonání krize je snížení spotřeby. Přinášíme proto sadu doporučení úsporných opatření celosvětově uznávaného energetického experta Václava Smila, který význam energetických úspor zdůrazňoval ještě před...
Na výměnu neekologických kotlů mají lidé čas do konce srpna letošního roku. Podle odhadů Ministerstva životního prostředí to více než 150 tisíc domácností doposud nestihlo. S ohledem na výši inflace a válku na Ukrajině navrhlo ministerstvo posun termínu o další dva roky. Návrh novely již schválila Poslanecká sněmovna a nyní ji posoudí Senát.
Řada českých domácností se připravuje na krizový scénář. „Chtějí vařit, péci a topit, ale mají obavy z rostoucích cen elektřiny a možných výpadků plynu. Proto extrémně vzrostl zájem o sporáky na tuhá paliva,“ říká Libor Eisenhammer, který vlastní velkou prodejnu kamen a krbových vložek v Touchovicích u Loun. Na sporák se čeká sedm až deset měsíců, v běžné době to byly zhruba tři týdny.
Termín zákazu provozu starých kotlů na uhlí se posune o dva roky na 1. září 2024. Vláda to schválila na návrh ministerstva životního prostředí, oznámila na twitteru ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).
I když ceny energií v posledních měsících významně vzrostly, stále má každá domácnost možnost ušetřit. A to nemalé částky. Pražská energetika (PRE) se situací na trhu neustále zabývá a společně se svými specialisty navrhuje svým zákazníkům ta nejúspornější řešení. Kromě dodávky elektřiny a plynu se soustředí i na pomoc s výběrem vytápění.
I když ceny energií v posledních měsících významně vzrostly, stále má každá domácnost možnost ušetřit. A to nemalé částky. Pražská energetika (PRE) se situací na trhu neustále zabývá a společně se svými specialisty navrhuje svým zákazníkům ta nejúspornější řešení. Kromě dodávky elektřiny a plynu se soustředí i na pomoc s výběrem vytápění.