počasí v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu počasí v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počet obětí silných zemětřesení u hranic Turecka se Sýrií přesáhl podle dostupných údajů 47 tisíc. Turecký úřad pro řešení následků katastrof (AFAD) oznámil, že oblast zasaženou zemětřeseními od 6. února postihlo zhruba 4300 dalších otřesů. Zřítilo se nebo bylo značně poškozeno přes 50 tisíc budov, oznámila ve středu vláda.
Byznysmen Pavel Tykač se kromě čím dál ambicióznějších výpadů za hranice investičně rozpíná i oborově. Chystá se posilovat svůj vliv v tuzemské bance Moneta a vyjednává také o koupi mediálního domu Mafra. Akcionářsky aktivní je také v polostátní společnosti ČEZ, v níž drží podíl mezi jedním a třemi procenty. Nevěří ale, že nakonec bude zestátněna. „Nepředpokládám, že je někdo z vlády připravený zaplatit sumu, která ze znaleckého posudku vyjde,“ říká majitel druhého největšího výrobce elektřiny v Česku, ...
Obnovitelné zdroje se v členských zemích Evropské unie uplatňují stále více. Solární a větrné elektrárny podle studie think-tanku Ember poprvé vyrobily více energie, než pocházelo z plynu. Výrobu z něj přitom příliš neovlivnily snahy sedmadvacítky vymanit se ze závislosti na fosilních palivech z Ruska. V důsledku sucha však loni významně klesla produkce elektřiny z vody a odstavené francouzské reaktory způsobily pokles celkové unijní výroby z jádra.
Za necelé dva týdny vstoupí v účinnost další významné protiruské sankce – unijní embargo na ruské ropné produkty, na které sedmadvacítka a země skupiny G7 zároveň zavedou cenové stropy. Starý kontinent se tak nyní snaží předzásobit především naftou. Trh s ní je napjatý už měsíce. K nervozitě přispívají i další plánové stávky ve francouzských rafineriích. Státní distributor paliv Čepro ujišťuje, že v Česku problém s pohonnými hmotami nenastane.
Zaměstnanci berlínské Tesla gigafactory si stěžují na pracovní podmínky Vkusno i točka chce expandovat do Kazachstánu Rusko-běloruské cvičení budí obavy Teplé počasí nahrává evropské energetice Dobré ráno! Je osmnáctý den roku, svátek má Vladislav. V tento den se v roce 2007 přehnal přes Evropu orkán Kyrill, 47 lidí zahynulo, milión z nich se ocitl bez proudu. Škoda byla vyčíslena na 10 miliard dolarů. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
V Las Vegas druhým dnem pokračuje konference o elektronice a technologiích světa CES. Své nové produkty a inovace zde představují přední světové společnosti jako Samsung, Amazon, Google, LG, Microsoft, či Sony. Fanoušci technologií se letos mohou nejspíše těšit na představení vozidla společnosti Sony, nových virtuálních brýlí VR2, či laptopu Asus, který by měl generovat obraz ve 3D.
Evropě se nadále daří překonávat energetickou krizi díky mimořádně mírnému zimnímu počasí. Kontinent podle meteorologů letos dokonce čeká nejteplejší leden za desítky let, což státům pomůže ušetřit plyn i elektřinu. Odborníci však zároveň varují, že jde pouze o krátkodobou úlevu a z hlediska klimatických změn jsou nynější vysoké teploty pohromou, která bude mít řadu negativních dopadů v jiných odvětvích.
Tuzemský provozovatel plynovodů Net4Gas neobdržel poslední měsíční platby od ruského dodavatele plynu. Nyní firma vyšetřuje důvody, proč ruský dodavatel za přepravní kapacity plynu přestal platit. Vyjádření společnosti E15 zjišťuje.
Mimořádně teplé počasí a silný vítr na severu Evropy v posledních dnech pomáhají starému kontinentu čelit energetické krizi. Německu se daří i v tomto ročním období ukládat zemní plyn, celkově jsou unijní zásobníky plné nad osmdesát procent. Na severozápadě Evropy kromě tepla pomáhá vítr, který ve velkém přispívá k výrobě elektřiny zejména v Belgii a v Dánsku. Cena plynu v nizozemském virtuálním uzlu TTF je tak stejná jako loni touto dobou.
Západ v čele s Evropou se nyní plně soustředí na to, jak zvládne začínající zimu, a doufá, že jaro by mohlo přinést úlevu v energetické krizi. Část expertů ale varuje, že bude nutné se náležitě připravit na další topnou sezonu, která by mohla být ještě náročnější než ta současná. Kromě problémů s náhradou ruského plynu se navíc svět bude muset soustředit i na problémy s dírou po ruských ropných produktech. Velkým tématem nadcházejícího roku tak může být globální nedostatek nafty.