počet nakažených koronavirem v usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu počet nakažených koronavirem v usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Varianta koronaviru omikron si vzhledem ke své vysoké nakažlivosti "nakonec najde v podstatě každého", řekl v úterý poradce amerického prezidenta Joea Bidena a epidemiolog Anthony Fauci. USA se podle něj nyní nacházejí na prahu období, kdy budou moci "žít s virem" a díky imunizaci obyvatelstva a dostupnosti léků bude léčba covidu-19 jednoduchá. Spojené státy nyní registrují v průměru asi 750 tisíc nově nakažených za den a počet infikovaných pacientů v nemocnicích tam poprvé překročil 150 tisíc.
Chvála za příkladné zvládnutí pandemie se loni snášela také na adresu Austrálie. Dodnes oproti Evropě či USA eviduje velmi nízký počet pacientů s koronavirem. Přesto uvízla v nekonečné spirále lockdownů a jen obtížně hledá cestu z krize. Podle Jasona Scotta z agentury Bloomberg to má dokazovat, že přísné restrikce a karanténní opatření k vítězství nad nákazou nestačí a jediným dlouhodobým řešením je vakcinace.
Uplynulý volební týden v USA měl přinést na tamní burzy nejistotu, a to zvláště po předchozím týdnu, který se nesl ve znamení výprodejů technologických akcií. Přes obří nejistotu, kdy ještě v pátek večer nebylo jasné, kdo bude v příštích čtyřech letech americkým prezidentem, ale zažily akcie svůj nejlepší týden od dubna tohoto roku.
Vězeňské nemocnice se připravují na příjem vězňů s nemocí COVID-19. Přestože mají k dispozici stovky lůžek, na infekčním oddělení je jen 21 míst a vězeňští lékaři nemají k dispozici žádné plicní ventilátory. Přesto se generální ředitelství Vězeňské služby kolapsu péče neobává. Zkušenosti ze světa ukazují, že nákaza koronavirem se ve věznicích šíří násobně rychleji než v běžné společnosti.
Zatímco se mnoho zemí po celém světě snaží vymanit ze spárů koronaviru, Tchaj-wan oslavil ve čtvrtek 200 dní bez jediného nového případu nemoci COVID-19. Ostrov s 23 miliony lidí si již několik měsíců drží své „best in Covid” v celosvětovém srovnání s velkým náskokem před ostatními. Tchaj-wanu se to daří díky zkušenostem z boje proti epidemii SARS, ale i díky uzavřeným hranicím nebo úspěšnému trasování.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Nejenom New York, Londýn, Sydney, ale i Praha. Nájmy v bytech uprostřed světových velkoměst kvůli pandemii prudce klesají. V některých metropolích až o desítky procent. Pro nájemníky podle odborníků dokonce nastal ideální čas na smlouvání nájemného. „Jen hlupák právě nejedná o snížení nájmu,“ řekl agentuře Bloomberg Tim Lawless z americké společnosti CoreLogic, která sbírá a analyzuje obchodní a spotřebitelská data.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.