počet úmrtí na koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu počet úmrtí na koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo smlouvu s americkou firmou Pfizer o dodávkách antivirového léku paxlovid na covid-19 do konce letošního roku, první dávka dorazí v září, sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Částku, kterou léky budou stát, podle něj kvůli důvěrnému režimu smlouvy není možné sdělit. Původně mělo zájem o 50 tisíc dávek za miliardu korun.
Nejméně šest lidí zemřelo v Severní Koreji v souvislosti s koronavirovou nákazou, kterou severokorejské úřady označují za horečku neznámého původu. O úmrtích dnes informovala státní agentura KCNA. Země zaznamenala přes 350 tisíc lidí, kteří měli příznaky této nemoci. KLDR dlouho odmítala, že by se na jejím území rozšířila koronavirová nákaza, uvedla agentura AP. Jižní Korea, Čína či Rusko nabídly Pchjongjangu pomoc a vakcíny, KLDR o to zatím neprojevila zájem.
Varianta koronaviru omikron si vzhledem ke své vysoké nakažlivosti "nakonec najde v podstatě každého", řekl v úterý poradce amerického prezidenta Joea Bidena a epidemiolog Anthony Fauci. USA se podle něj nyní nacházejí na prahu období, kdy budou moci "žít s virem" a díky imunizaci obyvatelstva a dostupnosti léků bude léčba covidu-19 jednoduchá. Spojené státy nyní registrují v průměru asi 750 tisíc nově nakažených za den a počet infikovaných pacientů v nemocnicích tam poprvé překročil 150 tisíc.
Už jsme si zvykli, že pandemii covidu provází někdy až těžko uvěřitelná záplava dezinformací, často však zapomínáme na to, že jde o dezinformace na obou stranách barikády. Zatímco takzvaní antivaxeři se předhánějí v ódách na prostředek na odčervení koní a na léčivé účinky dezinfekce ředěné vodou, tvrdé křídlo „zdravotnických“ expertů si nepěkně pohrává se statistikami.
Řada evropských zemí eviduje v posledních dnech prudký nárůst počtu nových případů koronaviru. Některé vlády proto zpřísňují protiepidemická opatření nebo alespoň odkládají zrušení těch stávajících. Nejostřejší postup zvolilo Lotyšsko, které od čtvrtka do 15. listopadu zavádí přísný lockdown. Nový vládní kabinet České republiky, který pravděpodobně povede Petr Fiala (ODS), na zimu plošné uzavírky neplánuje.
Na sociálních sítích znovu houfně koluje sousloví „best in covid.“ Důvodem je twitterový status premiéra Andreje Babiše, který po roce zopakoval svůj později mnohokrát kritizovaný a vysmívaný výrok o úspěších boje států V4 s pandemií koronaviru. Řada sledujících Babišovi připomíná, že ve statistikách celkového počtu obětí onemocnění covid-19 patří Česko s Maďarskem k těm vůbec nejhorším státům na světě. Podrobněji nelichotivou statistiku rozebírá infografika E15.cz.
Na světové burzy se opět vrátil strach z koronaviru. Nepříznivý vývoj v asijských zemích tvrdě srazil burzy v Tokiu, Soulu nebo například Hongkongu. Po předchozích výprodejích se však nedařilo ani kapitálovým trhům v Evropě.