počet úmrtí v itálii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu počet úmrtí v itálii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Několik zemí v Asii a v Evropě v pátek omezilo vstup na své území, a to kvůli nové variantě koronaviru, na kterou ve čtvrtek upozornila Jihoafrická republika (JAR). Verze s označením B.1.1.529 nese mimořádný počet mutací, a mohla by tak být agresivnější než předchozí varianty. V Belgii se mezitím potvrdil první případ této mutace v Evropě. Výskyt nové varianty - označované také řeckým písmenem ný - v pátek oznámil rovněž Izrael. Vedle JAR byla do pátku zjištěna pouze v Botswaně a Hongkongu.
Devět měsíců po jarních tvrdých lockdownech v Itálii, Francii a Španělsku se ukazuje, že se nenaplnily naděje na zvýšení porodnosti. List Financial Times naopak zjistil, že se v tehdy koronavirem silně zasažených zemích na přelomu roku narodilo méně dětí. V kombinaci s vysokým počtem úmrtí je tak zřejmé, že Evropanů v této dějinné etapě podstatně ubývá.
Ani pandemie koronaviru neudolala uměleckého ducha Apeninského poloostrova. Italové v centrech měst postaví na půldruhého tisíce designových očkovacích pavilonů. Architekt Stefano Boeri při jejich návrhu využil květinový dekor jako symbol regenerace a znovuzrození, jak informovala CNN.
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.
Už v úterý dostanou první Britové injekce proti nemoci COVID-19. Velká Británie si tak zajistila prvenství mezi západními zeměmi. Očkování začne pouhých šest dní poté, co země schválila vakcíny od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Projektu se v první fázi účastní padesátka nemocnic v Anglii. Rovněž v úterý se má začít očkovat také ve Skotsku, Walesu a v Severním Irsku, jak informuje například BBC. Nejtěžší bude podle britských zdravotníků přesvědčit veřejnost o bezpečnosti...
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Japonský podnikatel Kacuo Inoue si letos na letní dovolenou vybral za cílovou destinaci Itálii. Užil si cestu letadlem se všemi výhodami business třídy a kochal se pohledem na památky Florencie a Říma – aniž by se hnul z Tokia, napsala agentura Reuters.
Rozsáhlá karanténní opatření včetně uzavření obchodů a škol omezila v Evropě šíření koronaviru a pomohla zachránit více než tři miliony životů. Vyplývá to ze studie britské vysoké školy Imperial College London, o které informovala agentura Reuters.
° "On-line reportování zasáhlo celý svět. Bohužel nejen to. I jím podnícená panika, strach a úzkost ve společnosti". ° "Teď už vláda reaguje opožděně. Karanténa se jí zalíbila a rozvolňuje pomalu". ° "Mám obavy, zda se nám vrátí zaměstnanci. Mnozí si při štědré státní podpoře zvykli na nepráci". Exprezident Václav Klaus v eseji pro Deník E15.
Za čytři měsíce od prvního případu ve Spojených státech zemřelo na nemoc COVID-19 více než sto tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních propočtů Univerzity Johnse Hopkinse i agentury Reuters. Nakažených evidují USA zhruba 1,7 milionu. Zpomalení nárůstu mrtvých přesto vedlo úřady v mnoha amerických státech k uvolnění restrikcí.