pochod prahou dnes - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pochod prahou dnes, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Agrofert loni získal státní zakázky za 10 miliard Propouštění technologických gigantů pokračuje Reed Hastings odchází z funkce šéfa Netflixu Sberbank vrhne na trh miliardový balík půjček Dobré ráno! Je jednadvacátý den roku, svátek má Běla. V tento den byl roku 1930 zprovozněn první světelný semafor v Praze, a to na křižovatce Václavského náměstí s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Trefili díru na trhu, aniž o to usilovali. Zaplnit ji totiž potřebovali hlavně sami pro sebe: chtěli si vyrobit elektronické nástroje, na které budou sami hrát a za které by nemuseli vydat desetitisíce. Václav Peloušek a Ondřej Merta se v pravý čas ocitli u vzniku fenoménu elektronické hudby jako hobby. Jejich brněnská firma Bastl Instruments nyní prodává po celém světě ročně několik tisíc unikátních elektronických hudebních nástrojů a vytrvale roste. „To, co děláme, se dá vyjádřit slovem ,niche‘, velmi ...
Zpěvem státní hymny skončila po více než třech hodinách protivládní demonstrace v Praze. Lidé při ní zaplnili horní polovinu Václavského náměstí, směrem k tramvajovým kolejím dav už ale nebyl tak hustý. Mnoho lidí mělo české vlajky, drželo transparenty proti vládě, válce i Evropské unii. Podle odhadů policie se zúčastnily nižší desítky tisíc lidí. Uvedla to na twitteru. Po demonstraci vznikly před Národním muzeem potyčky mezi jejími příznivci a odpůrci. Někteří demonstranti se střetli i s policií, ta ...
Pokud lidé kolem Vladimira Putina včas pochopili jeho mentální pochody a dokázali toto intelektuální dada zobchodovat, mají vystaráno. Plyn jim totiž díky ruské burzovní stoupačce mohl v jednu chvíli vydělat skoro 18 tisíc procent. Stačilo naskočit na počátku pandemie a pak už jen nechat svého prezidenta „pracovat“. Ve své vyhrocené podobě trvá energetická krize právě rok. Lidi stačila připravit o nervy i peníze ještě před zimou. Největší část účtů za energie nás přitom ještě čeká. Kterak krize vznikla, v ...
Dobré ráno! Je 203. den roku, svátek má Magdaléna, před 11 lety zabil Anders Behring Breivik 77 osob na ostrově Utøya a dalších sedm lidí zahnulo při bombovém útoku v Oslu. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Byznys s limitovanými druhy tenisek může být terno. Dokazuje to čtyřiadvacetiletý Bohumír Hájek, který raketově rozvíjí svůj brněnský obchod a e-shop SneakerGallery. Loňské tržby dosáhly asi 70 milionů korun a letos míří až ke 150. Na Instagramu sleduje značku přes 20 tisíc sledujících. „Na trhu s raritními teniskami se nám rozšířil sortiment. Ty boty, které se dříve prodávaly pořád a všude, už teď v retailu nejsou, ale dají se koupit třeba u nás,“ popisuje Hájek.
Bratislavský rodák Peter Gero, který emigroval v roce 1968, zasvětil svůj profesní život Hamburku, kde řídil výstavbu centrálních čtvrtí i revitalizaci velkých sídlišť. Nejen čeští stavitelé teď za ním chodí pro rady hlavně kvůli jeho zkušenostem z proměny hamburských doků na moderní čtvrť HafenCity, již proslavila zejména budova nové filharmonie. V Praze jsme se sešli před jednáním poroty, v níž pomáhá vybrat nejlepší návrh Vltavské filharmonie, kterou chce Praha postavit v Holešovicích.
Pokud byste měli říct, kdo je tím zkušeným šedým vlkem, který pevnou a laskavou rukou vládne českému filmu, jako první vás napadne jméno Jiřího Bartošky. Herec, elegán, vyhlášený milovník života a především prezident karlovarského filmového festivalu letos oslaví pětasedmdesátiny. Takové jubileum už si zaslouží trochu vzpomínání. Na divoké večírky, světové hvězdy i nedávno zesnulou Evu Zaoralovou.
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Někteří Češi, a mezi nimi i lidé se znalostí kontextu a velkým vlivem ve veřejném prostoru, začali v souvislosti s ruskou okupací Ukrajiny upozorňovat na to, že v ruské duši, a možná dokonce i krvi, je cosi shnilého. Snad je to prý něco, co se nedá jen tak snadno vyléčit. Rusové nebo rovnou Rusáci se podle těchto názorů zkrátka nezmění. Vždycky budou inklinovat k autoritářství, imperiálním choutkám a násilnému řešení problémů.
Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.