Počty nakažených koronavirem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Počty nakažených koronavirem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Zatímco Čína v současné době řeší rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem, v mnoha evropských zemích se vyhazují statisíce vakcín do koše. České ministerstvo zdravotnictví přestane od nového roku objednávat nové vakcíny proti covidu, kterých aktuálně vyhodí stovky tisíc měsíčně. Informuje o tom ČT.
Mezi Prahou a Neratovickem dnes nejede část autobusových spojů, chybí řidiči. Důvodem je podle dopravce Arriva kombinace narůstající covidové nemocnosti a dovolených. Pro další dny se dopravce snaží situaci řešit a spoje zajistit, uvedl mluvčí Arrivy Jan Holub.
Nově nakažených koronavirem začíná po jarní pauze opět přibývat. Oproti mnoha jiným státům v Evropské unii je v české společnosti plně očkovaných pouze 64,3 procenta, posilující dávku má 39,7 procent. Náhrada za očkování však zatím neexistuje. Nosní sprej od firmy SaNOtize, který právě prošel třetí fází testování v Indii, sice snižuje nálož viru v nosohltanu, další informace o jeho účinnosti ale chybí.
Evropská unie doporučila podávat druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 lidem nad 60 let a dalším rizikovým skupinám. Dosud doporučení platilo pro lidi nad 80 let. Ve společné zprávě o tom informovaly Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Většina opatření proti šíření koronaviru v Česku během února skončí, od března zůstane jen minimum restrikcí - povinné bude zřejmě už jen nošení respirátorů ve vnitřních prostorech. Záležet ale bude na vývoji epidemie, která v těchto dnech podle odhadů kulminuje. Od čtvrtka se lidé při návštěvě restaurací, kadeřnictví, bazénů, divadel, kin či sportovních utkání už nebudou muset prokazovat covidovými pasy, tedy dokladem o očkování nebo prodělání nákazy. Premiér Petr Fiala (ODS) po středečním jednání ...
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.
Varianta koronaviru omikron si vzhledem ke své vysoké nakažlivosti "nakonec najde v podstatě každého", řekl v úterý poradce amerického prezidenta Joea Bidena a epidemiolog Anthony Fauci. USA se podle něj nyní nacházejí na prahu období, kdy budou moci "žít s virem" a díky imunizaci obyvatelstva a dostupnosti léků bude léčba covidu-19 jednoduchá. Spojené státy nyní registrují v průměru asi 750 tisíc nově nakažených za den a počet infikovaných pacientů v nemocnicích tam poprvé překročil 150 tisíc.
Epidemická situace ve Spojených státech se o víkendu dál zhoršovala a země s 330 miliony obyvatel nyní registruje více než 400 tisíc infekcí koronavirem na den. Ukazují to statistiky Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) a deníku The New York Times (NYT). V posledních dnech rychle přibývají i pacienti hospitalizovaní s covidem-19, na některých místech znovu panují obavy z přetížení zdravotnictví.