počty nakažených koronavirem ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu počty nakažených koronavirem ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Evropa se podle propočtů agentury Reuters stala prvním regionem světa, kde zemřelo více než milion lidí s koronavirem. Tuto hranici překročila v době, kdy nové varianty viru v mnoha zemích vyvolaly třetí vlnu epidemie, kvůli níž nemocnice znovu zažívají enormní nápor.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
Je jen málo horších zaměstnání než být ministrem zdravotnictví v době neutuchající celosvětové pandemie. Výhodou je snad jen fakt, že si široká veřejnost, která politiku běžně nesleduje, konečně pamatuje vaše jméno. Adam Vojtěch, Roman Prymula a Jan Blatný se na tomto postu vystřídali, aby letos provedli Česko zdravotnickou krizí, kterou země nepamatuje.
Vězeňské nemocnice se připravují na příjem vězňů s nemocí COVID-19. Přestože mají k dispozici stovky lůžek, na infekčním oddělení je jen 21 míst a vězeňští lékaři nemají k dispozici žádné plicní ventilátory. Přesto se generální ředitelství Vězeňské služby kolapsu péče neobává. Zkušenosti ze světa ukazují, že nákaza koronavirem se ve věznicích šíří násobně rychleji než v běžné společnosti.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Nejenom New York, Londýn, Sydney, ale i Praha. Nájmy v bytech uprostřed světových velkoměst kvůli pandemii prudce klesají. V některých metropolích až o desítky procent. Pro nájemníky podle odborníků dokonce nastal ideální čas na smlouvání nájemného. „Jen hlupák právě nejedná o snížení nájmu,“ řekl agentuře Bloomberg Tim Lawless z americké společnosti CoreLogic, která sbírá a analyzuje obchodní a spotřebitelská data.
Působili smířlivě, kajícně až defenzivně. Trojice členů vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem přišla na středeční tiskovou konferenci o zhruba tři hodiny později, než bylo původně avizováno.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.