pocty nakazenych koronavirem ve svete na počet obyvatel - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pocty nakazenych koronavirem ve svete na počet obyvatel, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Koronavirus se celosvětově potvrdil již u více než deseti milionů lidí. S odvoláním na vlastní statistiky to napsala agentura Reuters. Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která šíření nákazy rovněž monitoruje, uvádí celkových 9,95 milionu pozitivních nálezů SARS-CoV-2 ve všech státech.
Kultovní město dávné incké civilizace Machu Picchu by už za tři týdny opět mohli navštěvovat turisté. Zatím sice jen ti domácí, ale s několikaměsíčním odstupem by mohli následovat cestovatelé ze zahraničí. S odkazem na stanovisko tamních úřadů o tom informuje peruánský list La República. Areál jednoho z novodobých divů světa byl uzavřen od poloviny března.
Za čytři měsíce od prvního případu ve Spojených státech zemřelo na nemoc COVID-19 více než sto tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních propočtů Univerzity Johnse Hopkinse i agentury Reuters. Nakažených evidují USA zhruba 1,7 milionu. Zpomalení nárůstu mrtvých přesto vedlo úřady v mnoha amerických státech k uvolnění restrikcí.
Ivo Zlámal žije dlouhodobě v Singapuru, kde pracuje v tamní pobočce německého softwarového gigantu SAP. V seriálu webu E15.cz, v rámci něhož Češi žijící v zahraničí popisují dění kolem koronaviru a dopady pandemie na místa, kde se právě nacházejí, líčí situaci v zemi, která je dávána za vzor v boji s nákazou. Nejen jeho ale i další příběhy a svědectví mohou sloužit jako srovnání případně inspirace i pro Česko.
Žádná země světa si není jistá tím, jak velká část její populace je nakažená koronavirem. V případě některých států však panuje podezření ze záměrného poskytování zavádějících informací. Kromě Číny, jejíž tvrzení jsou zpochybňována od začátku pandemie, se to týká mimo jiné Ruska, Běloruska, Íránu či Severní Koreje.