podani navrhu na insolvenci cena - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podani navrhu na insolvenci cena, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sberbank zbývá čas do pátku na podání rozkladu proti rozhodnutí České národní banky o odebrání bankovní licence. O tu finanční dům s vazbami na Rusko zatím nepravomocně přišel v polovině dubna. S nabídkou vést likvidaci Sberbank už ČNB oslovila insolvenční správkyni Jiřinu Lužovou, která v minulosti vedla likvidaci ERB Bank, další banky s ruskými kořeny. Osloven byl také insolvenční správce Lukáš Zrůst.
Radovan Vávra hájí spornou firmu Xixoio a spouští s ní chytrý elektroměr. Česká Hello bank! bude na prodej. Peníze z Bohemia Energy v nedohlednu. Společnost LitFin odkládá návrh na insolvenci. Odposlechy proti firmám. Antimonopolní úřad chce změnou zákona otevřít policejní spisy. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Společnost LitFin odsouvá na neurčito podání návrhu na insolvenci skupiny Bohemia Energy. Navzdory tomu, že dokument chtěla původně odeslat do konce loňského roku, v současné chvíli tento krok podle ní není na pořadu dne. Deníku E15 to sdělil advokát LitFinu Jan Eisenreich.
Koncem června skončí insolvenční moratorium. Firmy, které mají potíže, ale zatím svou situaci příliš neřeší. „Realita je taková, že kdo na sebe podá návrh až v červnu, bude díky tříměsíční lhůtě před započetím insolvenčního řízení jako takového chráněný až do konce září,“ uvádí v rozhovoru pro deník E15 Petr Smutný, partner poradenské společnosti PwC a expert na restrukturalizace.
Část družstevníků zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva startuje vlnu žalob kvůli okolnostem pádu kampeličky v roce 2013 a následnému prodeji jejích pohledávek. Žaloby budou směřovat na ministerstvo spravedlnosti. V již podaném trestním oznámení kampeličkáři poukazují i na roli, kterou při prodeji úvěrového portfolia sehrály známé figury byznysu. Někteří ze žalujících družstevníků jsou přitom sami účastníky soudních sporů ohledně vyvádění peněz ze záložny.
České strojírenství už dávno nedokáže čelit čínské konkurenci, i kdyby jen proto, že ta je mohutně podporovaná svou vládou. Bývalý majitel holdingu Vítkovice a nyní majitel firmy Vítkovice Cylinders Jan Světlík tvrdí, že o podobné podpoře si tuzemské firmy mohou nechat jen zdát. „V Česku samozřejmě nefunguje žádná proexportní politika a domácí trh je příliš malý,“ říká.
Ve své době ambiciózní finančník, který své impérium vystavěl na prodeji dluhopisů v řádu stamilionů korun, a to především drobným investorům, přehazuje výhybku. Z podnikatele se stane od prosince zaměstnanec, a to dokonce s podprůměrnou měsíční mzdou.
Počátkem února soud zamítl insolvenční návrh na tuzemskou firmu Cryptelo. Té se podařilo během loňského ledna prodat investorům vlastní virtuální měnu za více než dvacet milionů korun. V září Cryptelo navrhli na insolvenci její údajní věřitelé. Podle únorového verdiktu soudu se jim ale nepodařilo adekvátnost svých pohledávek dostatečně prokázat. Majitelé Cryptela nicméně připouštějíí, že finanční kondice firmy není nejlepší.
Byznysmen podezřelý z provozování pyramidové hry maskované za obchody s měnami čelí ve svém klíčovém zemědělském holdingu insolvenčnímu řízení. Zaplacení pohledávek se domáhají bývalí obchodní partneři i zaměstnanci.
V Praze sídlící firma Cryptelo letos nabrala od investorů desítky milionů korun. Její další osud je však nejasný.