podání přehledu ossz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podání přehledu ossz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
I někteří studenti mají povinnost podat v roce 2023 daňové přiznání za rok 2022. Podívejme se v praktických příkladech, jak je to u studenta, který má více brigád, pracuje na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo vykonává samostatnou výdělečnou činnost.
Jaké platí letos termíny pro daňové přiznání? Do kdy mají OSVČ podat Přehled o příjmech a výdajích? Jaké termíny platí pro daň z nemovitosti, souhrnná a kontrolní hlášení, spotřební daň, energetické daně, daň z příjmu, daň z přidané hodnoty a další?
Pokud jste během roku 2022 zahájili nebo ukončili samostatnou výdělečnou činnost, podívejte se, jaké to bude mít daňové důsledky podnikání.
OSVČ musí nejenom odevzdat daňové přiznání, ale i přehledy. Právě na sociálním pojištění platí řada OSVČ nejvyšší částky. Do kdy je nutné odevzdat přehled za rok 2021? Jak vysoké je sociální pojištění a jak se počítá nová měsíční záloha?
Po odevzdání daňového přiznání a přehledů vznikne některým OSVČ nárok na vratku daně z příjmu a povinného pojistného. Jak se o přeplatky žádá a kdy dorazí na účet?
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
Vzhledem k současné situaci mohou živnostníci podat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020 v delším termínu. Vzhledem k OSSZ je nutné splnit termín 30. 6. 2021. K tomuto datu je však nutné zároveň uhradit i případný doplatek pojistného za rok 2020. Zdravotní pojišťovny pak Přehledy požadují do 2. srpna 2021.
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.
S vyhlášením nouzového stavu přišla řada krizových opatření, která omezila podnikání v mnoha oborech. Mnoho podnikatelů nyní řeší otázku, zda se jim nevyplatí přerušit živnost. Jak na to, když jsou úřady zavřené?
Zaměstnanci přivydělávající si samostatnou výdělečnou činností během roku 2019 si musí splnit své zákonné daňové povinnosti. Co je dobré vědět o vedlejšáku?