podmínky covid III - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podmínky covid III, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Ještě během ledna stát vypíše další vlnu koronavirového kompenzačního programu pro umělecké profese a obecně kulturu. Ovšem spekulovat, kdy přesně se začnou lidé vracet do hledišť divadel či kin a za jakých podmínek, je předčasné. „Nechci, abychom vyžadovali povinnost absolvovat antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo v kinech. To by byla likvidace diváka,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?
Od předešlých programů se Covid III odlišuje objemem poskytnutých záruk, a tím, že je poskytuje přímo Česká republika a nikoliv fondy EU. Díky tomu by se měl celý proces zjednodušit a zrychlit. Podat žádost o úvěr mohou firmy přímo u své banky a společnosti s ročním obratem do 60 mil. Kč mohou žádat dokonce online.
Kabinet schválil odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku. Kromě toho bude prodloužen záruční program COVID III, prostředky bude možné využít nově i na investice, schválila vláda, která rozhodla i o kompenzačním bonusu či ošetřovném.
Třicetidenní nouzový stav, který začal v pondělí, přinesl opět řadu omezení. Zavřely se některé školy, omezují se kulturní a sportovní akce, restaurace musejí omezit počet hostů u jednoho stolu a zavřít v deset večer. Na základě znovu platného krizového zákona mají podnikatelé nárok na odškodnění, například restaurace ale žádají od vlády vlastní dotační program.
Od předchozích programů se Covid III liší objemem poskytnutých záruk, a tím, že je poskytuje přímo Česká republika a nikoliv fondy EU. To by mělo celý proces zjednodušit a zrychlit. Podat žádost o úvěr mohou firmy přímo u své banky.
Banky poskytly podnikatelům stále jen zlomek zdrojů, které jim se státními zárukami můžou v rámci programu Covid III půjčit. Součet státní pomoci a komerčních půjček může být až 500 miliard korun. Zatím byly vyčerpány jen čtyři miliardy. V programech Covid II a Covid Praha, které mají výrazně tenčí zdroje, je situace jiná. „Už je tam téměř hotovo, úplné vypořádání očekáváme do konce srpna,“ říká Jiří Jirásek, generální ředitel státní Českomoravské záruční a rozvojové banky.
Desítky tisíc firem a statisíce živnostníků, které využily v době koronavirové krize speciální vládní programy na podporu podnikání, by se měly připravit na kontroly ze stran úřadů. Ty budou zkoumat, zdali měli podnikatelé a firmy na podporu opravdu nárok a zda splňují podmínky. Zatímco u kompenzace pro živnostníky budou probíhat kontroly jen v případě daného podezření, u kurzarbeitového programu Antivirus zkontrolují úřady úplně všechny.
Vláda schválila úvěrový program pro firmy zasažené koronavirem COVID III. Na záruky vyčlenila 150 miliard korun, pomoc by mělo získat až 150 000 podnikatelů. Program Covid 3 má sloužit na podporu podnikatelů včetně těch aktivních na území hlavního města Prahy.