podmínky pro otevření hospod - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podmínky pro otevření hospod, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ukrajinská společnost GR8 Tech, dříve známá jako Parimatch Tech, vyvíjí systémy pro sázení, bookmaking a regulovaný online hazard. Loni přesunula kvůli válce část aktivit z Kyjeva do Prahy, kde si otevřela obří výzkumné a vývojové centrum. Podle generálního ředitele GR8 Tech Evgena Belousova je nicméně možné, že se bude zakrátko stěhovat znovu. „Máme víc vývojářů v Polsku než v Česku, přestože tam nemáme kancelář,“ podotýká Belousov v rozhovoru s E15.
Ten, kdo volá po dosažení dohody, která by umožnila Putinovi „zachovat si tvář“, se hluboce mýlí, říká Vladimír Votápek, ředitel The Prague East Institute a bývalý generální konzul České republiky v Petrohradu. Ruský prezident a jeho režim podle Votápka pro Evropu znamenají existenciální ohrožení. Ve velkém rozhovoru pro INFO.CZ zkušený analytik hovoří také o důsledcích kontroverzní zprávy z dílny Amnesty International nebo o tom, jak důležitý je vývoj na Ukrajině pro zachování nezávislosti Tchaj-wanu.
Vláda rozhodla, že stravovací provozy budou smět pustit hosty do venkovních prostor v pondělí 17. května. U stolu budou moci sedět nejvýše čtyři lidé, pokud to nebudou členové jedné domácnosti. Mezi stoly budou muset být rozestupy minimálně 1,5 metru, stejně daleko by měly být i od kolemjdoucích, pokud zahrádku například od chodníku nedělí nějaká bariéra.
Plzeňskému Prazdroji loni klesly prodeje na českém trhu o osm procent. „V podpoře hospod však nehodláme polevit ani letos,“ říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. Téměř 100 milionů znovu vyčlenili na pivo, kterým chtějí podpořit návrat hostů do hospod, až to bude možné.
Poslední zavření nebylo pro restaurace podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) likvidační. Mohly čerpat příspěvek na komerční nájem a stát jim v plné výši kompenzoval mzdy zaměstnanců. Pro stravovací podniky i hotely, pokud budou muset zavřít, budou velmi slušné náhrady, řekl ministr v diskuzním pořadu televize Prima. Vše podle něj nasvědčuje tomu, že vláda v pondělí schválí změnu stupně protiepidemického systému (PES) ze třetího na čtvrtý. Hotely a restaurace by pak musely zavřít ke ...
Ekonomické prognózy pro letošek jsou příznivější než ještě na podzim loňského roku, kdy se nad Českem hrozivěji vznášel stín německé recese. Růst ale stále zůstává nevyzpytatelný. Jak se situace projevuje v domácích firmách? V anketě E15 odpovídali podnikatelé, ale i manažeři a mluvčí významných domácích zaměstnavatelů.
Spotřeba zlatavého moku v tradičních pivařských zemích Evropy klesá, Česko v tom není výjimkou. Přesto podle sociologa Jiřího Vinopala, který se dlouhodobě zabývá postavením piva v české společnosti, je s podivem, že se ho Češi nevzdávají tak rychle jako jiné národy. „Pivo se v době socialismu stalo nápojem, který se pije běžně, všude a za všech okolností a jeho spotřeba se dostala na úroveň kolem 160 litrů za rok,“ vysvětluje Vinopal.
Začalo to před pěti lety restaurací Vinohradský parlament. Od té doby zažívá skupina Together Viktora Kaplana a Davida Petříka úspěchy s rozrůstající se sítí devíti podniků různého zaměření od české kuchyně přes mušle v Bruxxu nebo asijskou Sia po kremrole v cukrárnách Cukrář Skála. Naposledy jim na konci loňského roku do portfolia přibylo bistro Sisters. „Zaplať pánbůh že skončila doba, kdy se do gastra pouštěli lidé, kteří neměli žádnou zkušenost. My jsme si také spoustu věcí museli vyzkoušet a tu ...
Gastronomickou aplikaci Grason spustili zakladatelé Karel Mařík a Jarmila Kowolowská přesně před rokem. Za tu dobu se jim podařilo oslovit zhruba devadesát restaurací, které nabízí práci osmi stovkám brigádníků. Letos by se rádi posunuli mimo hlavní město. „Aktuálně spouštíme provoz v Brně a Plzni do konce roku bychom chtěli být i v dalších českých a moravských městech,“ říká Mařík.
V dubnu před pěti lety na východní Ukrajině propukla válka, jejíž ukončení se v dohledné době jeví jako velmi nepravděpodobné. V sérii pěti reportáží poskytneme pohled na život v postižených oblastech a popíšeme, jak se tamní situace od propuknutí konfliktu změnila. V nadcházejících týdnech postupně zveřejníme články, ve kterých naleznete analýzu humanitární situace v oblasti. V rozhovoru se studentem z Doněcku se dočtete o tom, jak na válku nahlížejí lidé ze separatistického území. Reportáž z města ...