podomní prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podomní prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani současná situace nezastavila vykutálené obchodníky s energiemi. Sice je pro ně komplikovanější obcházet domácnosti, ale našli si jiné prostředky, jak z lidí vylákat podpis. Na co si dát pozor?
Jednou z možností, jak ulevit našponovanému rozpočtu, je změnit dodavatele elektřiny nebo plynu a platit méně. Počet přechodů ale loni klesl. Důvodem jsou i klesající ceny energií.
Každá koruna dobrá. Domácnosti, které hledají úspory, mohou přemýšlet nad změnou dodavatele. Ta do rodinného rozpočtu může přinést úspory ve výši až tisíců korun ročně.
Prázdniny sotva začaly, ale dodavatelé se už připravují na novou topnou sezónu. Lidé by mohli ušetřit na elektřině i zemním plynu. Ceny mohou klesnout řádově o procenta.
Lidé řeší s dodavateli nejrůznější potíže, nejčastěji při přestupu k jiné společnosti nebo při fakturaci. Počet stížností, které na dodavatele podali, loni vzrostl o 6 procent. Nekalému jednání energetických šmejdů by měla zamezit nová legislativa. Bude stačit?
Že změnou dodavatele energií můžeme ušetřit až tisíce korun ročně, už dnes ví skoro každý. Jak ale vybrat toho správného? A nesednout na lep nepoctivcům, kteří cílí zejména na seniory?
Nevsázejí už jen na podomní prodej, frčí uzavírání smluv po telefonu a energetické aukce. Nepoctivci snadno napálí i nezkušenou mladší generaci.
Zavolají nebo zaklepou na dveře a slíbí lepší ceny elektřiny i výhodnější služby. Z nové smlouvy se ale vyklube průšvih. Dodavatel je nespolehlivý, rád rozdává pokuty a nekomunikuje. Co s tím?
Podomní prodejci, pofidérní zprostředkovatelé i neférové jednání některých dodavatelů – to vše propůjčilo energetickému trhu nepříjemnou pachuť. Nyní se dodavatelé dohodli na dodržování pravidel, jež je mají odlišit od nekalých praktik šmejdů.
Největší čeští maloobchodní dodavatelé elektřiny a zemního plynu otevřeně vystoupili proti takzvaným elektrošmejdům. Dvacítka českých firem, které dohromady ovládají více než čtyři pětiny trhu, se přidala k Deklaraci účastníků trhu s elektřinou a plynem na ochranu spotřebitele. Společnosti se mimo jiné zavazují, že budou kontrolovat své zprostředkovatele, zda nevyužívají neetické praktiky při prodeji.