podvodne internetove obchody - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podvodne internetove obchody, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S online podvodným útokem na bankovní účet se podle České bankovní asociace (ČBA) setkala více než polovina lidí v Česku, to bez ohledu na jeho dokončení. Třetina lidí pak zná někoho, kdo se stal obětí dokončeného napadení na internetu.
S koncem roku se blíží hlavní sezona pro internetové obchody. Zneužít toho chtějí také podvodníci, kteří ze zákazníků českých e-shopů lákají platební údaje. V posledních dnech se objevila také falešná stránka největšího českého online obchodu Alza. Podle odborníků se také výrazně zvyšuje částka, kterou internetoví zločinci z lidí pomocí tzv. phishingu vytáhnou.
Kriminalita na internetu neustále roste, přibývá i způsobů, jimiž se podvodníci snaží své oběti nachytat. V současné době dominuje phishing, ten má však mnoho podob. Využívá zejména lidské nevědomosti nebo pochybení. S pomocí metod sociálního inženýrství jsou podvodníci stále častěji úspěšní i v oklamání poučených uživatelů.
Problém při nákupu po internetu řešila více než polovina lidí. Nejčastěji šlo o nedodaný výrobek, když objednané zboží nedorazilo téměř 30 procentům Čechů. O něco menší počet lidí obdržel poškozený nebo chybně dodaný výrobek. Naopak nejmenší potíže jsou s reklamacemi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.
Současný válečný konflikt na Ukrajině provází šíření mnoha falešných a podvodných zpráv, které do digitálního prostoru účelově vypouštějí ruští dezinformátoři. Jednou z jejich obětí se v posledních dnech stala například společnost Raiffeisenbank. Proti internetovým fake news se nedávno důrazně ohradil generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida.
Nezaměnitelné tokeny vtrhly loni do světa kryptoměn jako lavina. Objem obchodů vzrostl z desítek milionů na desítky miliard dolarů. To ovšem neznamená, že většina tokenů není podvod, či dokonce bezcenná kupa pixelů. Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>
Útoky kyberzločinců před Vánoci nabírají na síle. Jejich aktivity se zaměřily především na okrádání lidí nakupujících na internetu. Svoje finanční phishingové útoky nejčastěji maskují jako systémy elektronických plateb. Počet takových případů se od září do října 2021 více než ztrojnásobil.
Letošní nákupy se kvůli pandemie COVID-19 ve velkém přesouvají na internet. A obzvlášť před slevovými akcemi, jako je nynější Black Friday, nebo před vánoční nákupní horečkou se na nás hrne jedna lákavá nabídka za druhou.
Kriminalisté navrhli obžalovat muže, který podle nich podvedl 7801 lidí i firem a způsobil škodu přesahující 2,2 miliardy korun. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Z dřívějších informací je zřejmé, že návrhu na obžalobu čelí podnikatel Jiří Kubíček. Za podvod a praní peněz mu hrozí pět až deset let vězení. Podnikatel už dříve páchání podvodů popřel.
Počet internetových podvodů celosvětově roste. Při internetových obchodech bylo podle analytiků po celém světě loni odcizeno téměř 30 miliard dolarů (zhruba 681 miliard korun), meziročně až o 13 procent více. Za vyššími ztrátami je především nárůst objemů obchodů na internetu. Vyplývá to z informací Analytics Data Factory. Útoky budou nejspíš růst i nadále.