podvodné internetové stránky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu podvodné internetové stránky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Jsem velký jazykový model, který byl vycvičen OpenAI. Můžu vám pomoci s odpověďmi na vaše otázky a poradit vám s různými problémy.“ Takto odpoví Chatbot společnosti OpenAI, pokud uživatel položí otázku „K čemu sloužíte?“ Umělá inteligence, která ohromila akademiky a kterou spoluzaložil miliardář Elon Musk, se v poslední době stala velkým trendem.
Získat rychlou slevu. Nakoupit na Vánoce. Zaregistrovat se do bonusového programu. Anebo třeba doplatit do konce roku zbývající platby. Tyto relativně jednoduché úkony při nákupech přes internet dávají příležitost kyberpodvodníkům. Obranou je nepředávat bezpečnostní kódy a nespěchat, radí bankéři. Vždy ke konci roku se dá do pohybu obrovská suma peněz. Nečekají na ni ale jen obchodníci. Svoji „příležitost“ vyhlížejí i kyberpodvodníci. Přestože své podvodné metody neustále zdokonalují, spoléhají stále na ...
S koncem roku se blíží hlavní sezona pro internetové obchody. Zneužít toho chtějí také podvodníci, kteří ze zákazníků českých e-shopů lákají platební údaje. V posledních dnech se objevila také falešná stránka největšího českého online obchodu Alza. Podle odborníků se také výrazně zvyšuje částka, kterou internetoví zločinci z lidí pomocí tzv. phishingu vytáhnou.
„Když do deseti minut zašlete Vaše údaje, máte šanci získat finanční bonus.“ „Když bez otálení vyplníte Vaše osobní údaje, dostatnete se do slosování.“ „Vyplňte obratem registrační formulář a máte nárok na slevu.“ Podobné hlášky na internetu útočí na obezřetnost uživatelů sítí. V imaginární časové tísni lidé dokáží předat i velmi citlivé údaje, které následně internetoví podvodnící zneužijí. Bezpečí při nakládání s penězi na internetu výrazně zvýšila bankovní identita. „Případy zneužití bankovní identity ...
Množství kybernetických útoků se v posledních letech stále zvyšuje. U klientů bank stoupl jen za poslední rok jejich počet o více než čtvrtinu. V závěru roku lze navíc očekávat, že počty phishingových útoků vlivem předvánočního stresu zejména v online prostoru zesílí. Navíc triky podvodníků jsou stále propracovanější.
"Jen za prvních sedm měsíců letošního roku byl počet útoků na klienty bank dvojnásobně vyšší, než za celý loňský rok. Dramaticky přitom narostly hlavně podvodné telefonáty, tzv. vishing, které patří k těm nejzákeřnějším," uvedla výkonná ředitelka ČBA Monika Zahálková na tiskové konferenci.
V posledních dnech se zvýšil počet podvodných reklamních kampaní zaměřených na tuzemské uživatele chytrých telefonů. Mohou je přihlásit k prémiovým mobilním službám. Stojí za nimi jednotlivci nebo skupiny útočníků z ruskojazyčných zemí, u kterých nelze vyloučit ani vazby na organizovaný zločin. Oznámila to dnes antivirová firma Eset.
Kriminalita na internetu neustále roste, přibývá i způsobů, jimiž se podvodníci snaží své oběti nachytat. V současné době dominuje phishing, ten má však mnoho podob. Využívá zejména lidské nevědomosti nebo pochybení. S pomocí metod sociálního inženýrství jsou podvodníci stále častěji úspěšní i v oklamání poučených uživatelů.
Internetové podvody lákající na pohádkové zbohatnutí jsou navzdory snahám o jejich vymýcení čím dál úspěšnější. Kyberzločinci v letošním prvním pololetí vylákali z klientů českých bank miliardu korun, stejně jako za celý loňský rok. Získat peníze zpět je podle České bankovní asociace složité. Pomoci by od nového roku měl nový policejní útvar čítající na 150 policistů.
Nezaměnitelné tokeny vtrhly loni do světa kryptoměn jako lavina. Objem obchodů vzrostl z desítek milionů na desítky miliard dolarů. To ovšem neznamená, že většina tokenů není podvod, či dokonce bezcenná kupa pixelů. Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>