pojištění pravidelných výdajů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pojištění pravidelných výdajů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vítězem boje s vysokou inflací jsou důchodci s opakovaně valorizovanými penzemi, rodiny s malými dětmi se ocitly mezi poraženými. To je hlavní argument většiny vládních stran, které chtějí zvýšit rodičovský příspěvek o 50 až 60 tisíc korun ze stávajících 300 tisíc. Tuto částku vyplácenou až do čtyř let věku jednoho dítěte stát už tři roky nezvýšil.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Válka na Ukrajině přinesla do Česka dvojcifernou inflaci. Ceny energií se v průběhu letošního roku prudce zvyšují, což nejvíce postihuje lidi s nízkým příjmem a seniory v důchodu. Vláda proto letos hned v několika fázích zvyšovala důchody. Ty rostou doslova nevídaným tempem. Kdo bral loni průměrný důchod, ten si během jediného roku polepšil přibližně o 2500 korun. Starobní důchody se naposledy tak prudce zvyšovaly v roce 1995. Další valorizace proběhne v lednu 2023. Pracující či podnikající důchodci si ...
Vláda stanovila nařízením č. 290/2022 údaje mající vliv na zvýšení průměrné mzdy, a dále schválila zvýšení minimální mzdy od ledna 2023. Tyto novinky mají dopad nejen do problematiky důchodového pojištění, ale také do oblasti daně z příjmů fyzických osob a pojistného na sociální zabezpečení a na veřejné zdravotní pojištění.
Životní pojištění v Česku patří až k třetímu nejčastěji sjednávanému pojistnému produktu. Nejvíce lidí, kolem 65 procent, si pojišťuje domácnost a 55 procent si pojištěním chrání nemovitost. Naopak životní pojistku má v Česku uzavřenou každý druhý Čech.
Stále častěji se na nás valí negativní zprávy o stavu ekonomiky, inflaci, úrocích a všemožných ekonomických problémech. Takové zprávy v nás probouzí nejistotu a obavy o naši budoucí finanční situaci a tím se stáváme náchylnější k neuváženým finančním krokům.
Zavedení mimořádných daní pro bankovní sektor či energetické firmy může do budoucna poškodit český kapitálový trh i v očích zahraničních investorů, varuje předseda představenstva investiční společnosti Conseq Richard Siuda. „Nejhorší je nejistota, co, kdy a jak bude vypadat,“ říká k politickým debatám o tomto tématu v rozhovoru pro deník E15. V rozhovoru také prozradil, do jakých fondů letos klienti Consequ posílají nejvíce peněz.
I když to tak na první pohled nevypadá, dálniční známky v České republice procházejí pomalými evolučními změnami. Velkou věcí byl přechod od papírových vinět k elektronické verzi před dvěma lety. Další změny se připravují. Díky nařízení Evropské unie se brzy dočkají i ti, kdo dálnici využívají jen velmi zřídka.
Zdražování a ekonomická nejistota dopadají na domácnosti i firmy. Výjimkou není ani skupina Partners. Propadá-li se například trh s hypotékami o 60 procent, je zřejmé, že se to musí projevit ve výnosech jejich poradců.
Češi jsou na tom po zaplacení všech výdajů se zůstatkem na účtu lépe než jiné národy. Nic neušetří v Česku osm procent lidí. Češi také nejčastěji (60 procent) hlásí, že si v posledních 12 měsících nepůjčili žádné peníze. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost IPF provedla agentura Kantar na vzorku 502 obyvatel ČR. Průzkum se uskutečnil mezi 4519 osobami v devíti zemích, byly to Austrálie, ČR, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Mexiko, Polsko a Rumunsko.