Poklad v dole - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Poklad v dole, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nález, který se podaří jen zcela výjimečně, oznámil před časem belgický učitel Vincent Michel. Když zkoumal opuštěný důl ve střední Francii, našel zde desítky starých zrezavělých automobilů. Pravděpodobně zde byla ukryta po okupaci Francie hitlerovským Německem v červnu 1940.
Od temnoty a polární záře v zimě do celodenního slunečního světla v létě, tak vypadá počasí na Islandu. Půlnoční slunce svítí v létě jasným nebo potemnělým světlem a tančí na obloze. Světlo má v Arktidě od soumraku do svítání jiný význam a dává zemi různé barvy. Půlnoční slunce inspirovalo i britskou skupinu Led Zeppelin v jedné ze svých nejznámějších písní, Immigrant Song: „Přicházíme ze země ledu a sněhu. Od půlnočního slunce, kde vyvěrají horké prameny. Kladivo bohů povede naše lodě k novým zemím ...
Na cestě po Africe jsme už nějaký ten pátek, a když přišla na řadu Tanzanie, dlouho jsme neváhali, kam se v této zemi podíváme.
Jedno z nejmladších židovských měst obepíná středomořský přístav, jenž pamatuje lodě starověkých Egypťanů. V duchu lákavých sloganů dostanete „dva v jednom“ a zároveň jedinečnou příležitost, jak si užít to nejlepší z obou světů během pár dní.
Městská část Praha 10 se na facebookovém profilu chlubí falešným článkem Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman nalezeným dnes při novinářské prohlídce vinohradské vily spisovatele Karla Čapka. Pravost výtisku odmítli přítomní historici i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. K autorství podvrhu se přihlásil literární kritik Jaromír Slomek. Na existenci článku trvá prezident Miloš Zeman, který o něm mluvil letos v lednu, Peroutkova vnučka podala kvůli tomu žalobu, jíž se domáhá od prezidenta omluvy.
S návštěvou Izraele jsem vyčkávala mnoho let. Podezírám se z toho, že záměrně. Vždycky, když došlo na to, že už TAM poletím, „něco“ mi do toho přišlo. Cesta do Izraele byla v mém životě v šuplíku „slavnosti a jiné vzácnosti“. Už to ale bylo se mnou a Izraelem jako s přenošeným děckem. Nakonec jsem se jednoho dne vypravila jen s obrovským kufrem letitého očekávání. Nikoli za někým, ale rovnou za Izraelem. Na letišti v Praze jsem si nakonec z ruky vyrvala i ten spakovaný kufr teorií, knih, vyprávění a ...
Docela by mě zajímalo, jak se může jedné, poměrně křehké ženě podařit mít skvělou práci, být v ní úspěšná, ale zároveň se věnovat rodině a pochlubit se dvěma krásnými holčičkami. Jak se dá skloubit náročná profese s rodinným životem? Nebo je lepší oba světy striktně oddělovat?
Pavilon A staré Masarykovy nemocnice, paláce Savoy i Grand a správní budova Spolchemie. Velikáni, jejichž symboliku si uvědomují snad už jen architekti.
Honosné a staré, napodobené či s láskou poskládané. Takové jsou dveře, v Jindřichově Hradci. Stačí se dobře dívat.
Liberecký potápěč Jaroslav Kočárek se vydává pod hladinu vody už patnáct let. Své zkušenosti předává i nováčkům.