Polepsi si zdravotnici - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Polepsi si zdravotnici, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Všem zaměstnancům veřejných služeb a státu, kteří letos v lednu nedostali přidáno, se od září zvednou platové tarify neboli základ výdělku o deset procent. Nařízení o navýšení schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Do konce roku bude podle podkladů k nařízení potřeba z rozpočtu státu, samospráv a zdravotních pojišťoven 5,17 miliardy korun navíc. Podle Fialy to schodek rozpočtu nezvýší, ministerstva mají peníze najít ve své pokladně.
Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc zaměstnanců. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli. Znovu se sejdou 19. července.
Odbory zastupující státní úředníky ve čtvrtek vstoupí do stávkové pohotovosti. Ukončí ji v den, kdy vláda s předáky odborových svazů veřejného sektoru uzavře dohodu o úpravě platů ještě pro letoše, sdělil šéf Odborového svazu státních orgánů a organizací a mluvčí svazů pracovníků veřejné sféry Pavel Bednář. Odbory požadují navýšení výdělků ještě v tomto roce tak, aby neklesla jejich reálná hodnota. Se vládou se zatím nedohodly.
Dvojciferná inflace žene podle odborů do chudoby i státní zaměstnance. Vyjma zdravotníků, učitelů, policistů nebo hasičů má většina z nich zmrazené platy. To se nelíbí zejména zaměstnancům úřadů práce, kteří musejí vedle obvyklé agendy řešit i příspěvky ukrajinským uprchlíkům či třeba domácnosti, které nemají nového dodavatele energií. Od neděle proto chtějí vyhlásit stávkovou pohotovost. Ještě předtím budou jednat s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).
Hnutí ANO ve čtvrtek představilo na někdejší sudetské vyhlídce Ferdinandshöhe neboli Větruši v Ústí nad Labem svůj dárkový katalog. Každý si z něj může pořídit, co je libo. Někdo novou dálnici, jiný železnici, další pak nízké daně či vyšší důchod. Zajímá vůbec někoho, kdo to všechno zaplatí?
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Platové tarify učitelů by se od ledna měly zvýšit o čtyři procenta. Původně se počítalo s růstem o devět procent. Vyplývá to z nového návrhu vládního nařízení, který kabinet zveřejnil na svém webu.
Demokratickou republiku Kongo ochromily v minulých dnech násilné nepokoje – protestovali nespokojení zdravotníci, kteří už měsíce nedostávají plat, ale také další lidé. Žádají demokratické volby. Náměstek ministra zdravotnictví nyní obvinil členy tamní vlády, že si přivlastnili část financí na boj proti koronaviru.
Vládu, zaměstnavatele a odbory rozdělují názory na zvýšení platů učitelů i ostatních státních zaměstnanců od příštího roku. Zatímco kabinet Andreje Babiše (ANO) by pedagogům přidal deset procent, podniky a odboráři o pět procentních bodů více. Jasno nemá tripartita ani v tom, o kolik by se zvedly tarify a odměny učitelů. „Všichni by si měli polepšit stejně, a to o 1750 korun,“ navrhl ministr školství Robert Plaga (ANO).
Celková částka na veškeré platy ve veřejné sféře by měla příští rok stoupnout o deset procent na 196 miliard. Plánuje to vláda s tím, že nejvíce by si měli polepšit učitelé, u nichž suma stoupne celkem o 15 procent. Plány jsou součástí návrhu rozpočtu na příští rok, který musí schválit sněmovna.