politické preference 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu politické preference 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Média se už několik měsíců plní průzkumy, které ukazují volební preference. Na podzim, konkrétně 8. a 9. října, se totiž budou konat volby do Poslanecké sněmovny. Průzkumům, které sledují, kdo by letos mohl vyhrát volby, se věnují agentury jako Data Collect, Kantar CZ, Median nebo STEM. O první příčku u většiny průzkumů v tuto chvíli bojují koalice Pirátů a STAN, koalice SPOLU a hnutí ANO.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Německo se připravuje na klíčové volby. Pozici kancléřky po šestnácti letech opustí Angela Merkelová. Jaké preference přisuzují stranám nejaktuálnější volební průzkumy? Ohrozí vládní strany protiimigrantská AfD anebo extrémní levice? Jací jsou kandidáti na kancléře?
Jestli někomu opravdu opoziční koalice pomohly, jsou to Starostové a nezávislí. Jejich předseda Vít Rakušan přiznává, že bez spojení s Piráty by zdaleka tolik neposílili. Šéf STAN také odhalil případnou povolební strategii obou koalic v případě, že získají ve volbách sněmovní většinu. „Jsme připraveni neschválit rozpočet a jít do rozpočtového provizoria. Bude tu vláda nejen bez důvěry, ale i bez rozpočtu,“ tvrdí ostře Rakušan.
Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) v neděli odpoledne protestovali na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle policie se protestu v centru Prahy zúčastnilo kolem 5000 lidí. Poklidná demonstrace trvala hodinu a půl.
Průšvihů vládního hnutí ANO už je tolik, že si je v jejich jednotlivosti nestačíme pořádně užít, a už abychom se zase rozčilovali nad nějakým dalším. Věci, které by kdysi, za časů Palerma, plnily stránky novin týdny, musíme zvládnout za dva dny. A tak se nám mezi katastrofální situací s neobjednanými vakcínami, kauzou Rosatomu, vládní výměnou nebo se ztrátou tiché podpory vládě od komunistů trochu ztrácí i příběh deníčku šéfa poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Dnes začne již dvakrát odložený sjezd německé Křesťanskodemokratické unie (CDU), který se kvůli pandemii poprvé v historii uskuteční v digitální formě. V jeho závěru si více než tisícovka delegátů zvolí nového předsedu. Ten nahradí ve vedení strany Annegret Krampovou-Karrenbauerovou. Co je však ještě důležitější, zajistí si velmi silnou pozici pro podzimní kandidaturu na německého spolkového kancléře po Angele Merkelové. Vítěz sobotního hlasování tak už za několik měsíců může stanout také v čele největší ...
Houževnatost bývalého viceprezidenta Joea Bidena se vyplácí. Umírněný politik, který byl zpočátku své kariéry republikánem, brzy nastoupí do úřadu amerického prezidenta. Jeho vítězství ve volbách potvrdil Kongres. Biden o tento úspěch usiloval už neuvěřitelných 33 let. Politický matador se totiž o stranickou nominaci na prezidenta ucházel poprvé už v roce 1987. Tehdy mu útok na Bílý dům zhatila aféra ohledně opsaných projevů.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.