politika jedné z číny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu politika jedné z číny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Průhonický areál dealerství Pyramida je přeplněný ojetými auty. Vozy, jejichž oprava se neúměrně protahuje. Důvod? Nejsou díly. „Výrobci dílů začali skupovat čipy od jakýchkoli dodavatelů do jakýchkoli zařízení. Tedy i ty čipy, které by jinak do aut nešly. Proto zaznamenáváme mnohem větší poruchovost: čipy se přehřívají, vypadávají ze zařízení, displeje zhasínají, funkce selhávají,“ tvrdí majitel dealerství Jiří Sudík, zároveň jeden z největších českých obchodníků s veterány.
Dosud v Evropské unii fungoval systém emisních povolenek, který bez zavedení uhlíkových cel znevýhodňoval unijní výrobce. Napravit to má uhlíkové clo, takzvaný systém CBAM, který je doplňuje. Daňový poradce Aleš Reho, jenž se uhlíkovému clu ve společnosti PwC věnuje, očekává, že v Česku to postihne především automobilový průmysl. „Automobilek se uhlíkové clo na ocel dotkne poměrně výrazně. Je to ale zároveň příležitost podívat se znovu na svůj dodavatelský řetězec a snažit se jej optimalizovat,“ je ...
Současné ceny emisních povolenek jsou nyní v Evropě na „správných“ úrovních, říká ve velkém rozhovoru pro INFO.CZ Paul Jackson, globální vedoucí výzkumu alokace aktiv společnosti Invesco. Jackson připouští, že vysoké ceny za uhlík podlamují konkurenceschopnost některých evropských odvětví – v jiných oblastech však podle něj zase konkurenceschopnosti prospívají.
Nejdůležitější volby pro Evropu v tomto roce se odehrají v zemi, která geograficky do Evropy zasahuje pouze malým výběžkem, politicky však výrazně víc než mnohé státy v jejím středu. Celý text je převzatý z INFO.CZ >>>
Jak ukazují příklady z ciziny, CBD v potravinách se může vyhnout plošnému zákazu, pokud stát chce. Spor o kanabidiol v Česku poodhalil fungování státní správy a střet dvou rozdílných pohledů na řešení problémů. Na jedné straně se vláda chystá legalizovat marihuanu a podpořit rychle rostoucí konopný trh. Na opačném břehu stojí úředníci, kteří v evropském kontextu velmi přísně vykládají evropská doporučení a nehledí na to, jaký dopad to bude mít na osudy podnikatelů.
Posilující koruna dokáže tlumit inflační tlaky v ekonomice a zajišťuje konvergenci Česka k bohatším zemím západní Evropy, uvádí některé výhody vlastní měny hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář. „Třetina dohánění německých mezd za poslední dvě dekády je kvůli silnější koruně,“ upozorňuje. Vyjadřuje se rovněž k fungování státní správy, kterou označuje za jednu z brzd hospodářského růstu, říká v rozhovoru, který vychází v rámci seriálu Kam dále, Česko.
Krajní levice i pravice na jedné lodi – a v ruském žoldu. Právě tak to podle nedávné zprávy deníku Washington Post bylo v Německu, kde se skrze „boj za mír“ sblížily Die Linke a AfD. Ta zpráva může překvapit jen toho, kdo si myslí, že extrémy se odpuzují. Je to často naopak: Potřebují se, přitahují a vzájemně podporují, někdy i spolupracují. Proč? Protože mají společný cíl: zničit, či přinejmenším oslabit demokraty. Ti se jim mohou ubránit zase jen společně.
Akcie, dluhopisy i reality mají teď jedno společné – jsou otřesně předražené. Růstový potenciál akcií je tak omezený, dluhopisy nenesou dostatečné úroky a koupě nového bytu při současných cenách je takřka marnotratnost. Tržní očista je prý však nevyhnutelná. „Ze současných cen tak třicet procent dolů, tam bych začal nakupovat akcie. My jsme v akciích podvážení ve prospěch hotovosti a krátkodobých dluhopisů, všechny akcie samozřejmě klientům prodat nemůžu,“ říká šéf investiční společnosti Conseq Jan Vedral,...
Roberta Metsola pochází z nejmenší země EU, Malty, ale je dnes jednou z nejvýš postavených žen na světě. Stojí v čele Evropského parlamentu, nepotrpí si na oficiality chová se kontaktně a velmi spontánně. Její, chvílemi až entuziastický osobní projev je přitom hodně odlišný od vystupování českých politiků. Magazín Reflex s ní hovořil o Ukrajině, problematice migrace, ženách v politice, potírání korupce v Europarlamentu i Green Dealu.
Chladící věže německých jaderných reaktorů Isar II, Emsland a Neckarwestheim II (celkem 4000 MW) přestaly definitivně vypouštět páru a kapičky vody minulou sobotu dvě hodiny před půlnocí. Byly to tři mladice, průměrný věk 35 let, ukázky německého inženýrského umu a technické dokonalosti. Všechny tři patřily mezi deset nejlepších jaderných elektráren na světě, vyráběly kolem 33 TWh bezemisní elektřiny ročně, což představuje spotřebu asi deseti milionů německých domácností, tedy asi jednu čtvrtinu všech. ...