polska sim - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu polska sim, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
24. února v ranních hodinách zahájily ruské jednotky invazi na území Ukrajiny. Stalo se tak po nočním projevu prezidenta Vladimira Putina, ve kterém uvedl, že Moskva nemůže tolerovat hrozby přicházející z Ukrajiny a cílem operace bude ochrana lidských životů. Finanční i materiální pomoc nabízí Ukrajině řada zemí, k podpoře se hlásí i české firmy. Do pomoci Ukrajině se mohou zapojit i jednotlivci prostřednictvím finančních sbírek i materiální pomocí.
Už pár týdnů si mohou lidé v České republice sjednat balíček neomezených dat. Ačkoli je to podle Lukáše Zeleného, člena Rady Českého telekomunikačního úřadu, pokrok, pořád máme co zlepšovat. Mobilní tarify jsou totiž prý drahé a lidé kolikrát operátorům platí za služby, které nevyužijí.
Žijeme v nebezpečné době. Když turecký diktátor Erdogan potřebuje semknout své ovce, začne spílat Němcům a Holanďanům do nacistů, kteří chudákům Turkům ubližují. Polská šedá eminence Kaczynski vyhrotí spor o post předsedy Evropské rady, aby mohl doma vyprávět báchorky o německém podrazu a rozpomínat své věrné na rok 1939.
Polská tajná služba ABW dostane v boji s terorismem nové pravomoci zasahující do soukromí občanů, aby mohla lépe chránit zemi před případným teroristickým útokem. V Polsku také skončí anonymní SIM-karty do mobilních telefonů. Předpokládá to návrh nového protiteroristického zákona, který chce vláda uvést do života ještě před červencovým summitem NATO ve Varšavě a Světovými dny mládeže v Krakově, kde se čeká papež František a půl milionu poutníků.
Poláci mohou již přes rok využívat placení prostřednictvím mobilního telefonu nebo dokonce díky němu vybírat z bankomatu, většina z nich však o tom nemá ponětí. Řeč je o aplikaci Blik, kterou v únoru 2015 představilo šest tamních bank a kterou nyní na polském trhu podporuje přes 60 procent platebních terminálů a drtivá většina bankomatů.
Karetní asociace Visa prezentovala na Světovém mobilním kongresu v Barceloně cloudové platby HCE (Host Card Emulation), které by v letošním roce měly ovládnout takřka celý evropský trh. Jde o metodu mobilních bezkontaktních NFC plateb, které využívají emulovanou platební kartu nahranou do aplikace ve smartphonu a přes platební terminál komunikují na dálku se zabezpečeným serverem banky. K použití není potřeba žádný další bezpečnostní element, ať už na SIM kartě nebo přímo v těle zařízení.
Český trh virtuálních operátorů čeká po utěšeném bobtnání z hlediska počtu firem konsolidace. „Malé virtuály pohltí ti větší z řad konkurence. A ti větší virtuálové se svým portfoliem služeb více přiblíží národním operátorům,“ předpovídá generální ředitel Lama mobile Marek Fabian. Podle něj jako první půjdou z kola ven virtuální operátoři čtvrtého řádu, kteří jen přeprodávali tarify jiných virtuálních operátorů.
Kdo chce v Česku platit za nákupy chytrým s bezkontaktní technologií NFC, nemá příliš možností. Zatím. Špičku v oblasti bezkontaktního nabízí pouze Komerční banka a GE Money Bank. A to jen klientům ze sítě operátora Telefónica CR. A navíc jen pro několik typů chytrých telefonů. Situace se však již brzy změní. Hlavní roli bude hrát opět společnost Telefónica. „Jednáme se šesti subjekty o spolupráci na projektu NFC plateb, věříme, že se brzy dohodneme,“ potvrdil mluvčí Hany Farghali.
Pilotní projekt bezkontaktních plateb přes mobilní telefon (NFC — Near Field Communication), který v Polsku jako vůbec v první zemi zavedl německý T-Mobile, se osvědčil. Počet bezkontaktních plateb se za poslední rok zvýšil o 250 procent na 2,5 milionu, objem těchto transakcí pak narostl přibližně čtyřikrát.
Virtuální operátor GTS nabídne firmám neomezené volání z mobilu i pevné linky za 650 korun měsíčně bez DPH, tedy 787 Kč s daní. GTS chce zároveň nabízet velkoobchodně mobilní služby dalším operátorům.