polsko hranice otevření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu polsko hranice otevření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jurečka chystá zásah do penzijního spoření. Díky postupnému výběru by sloužilo jako renta Sponzor, který přestal platit. Malina dluží po Bohemians i německému klubu FC Norimberk Mall.cz krvácí méně, než vedení Allegra čekalo. To přivedlo do Česka 20 tisíc obchodníků Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Dobré zprávy pro Ukrajinu vzešly ze summitu zemí G7. Na něm se vedoucí industrializované ekonomiky světa dohodly na pokračující diplomatické, finanční a vojenské podpoře pro Ukrajinu, která bude nyní podle vyjádření amerických představitelů taktéž zahrnovat, jak někteří analytici správně předpokládali, budoucí dodávky západních letadel. Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že letouny patrně nebudou pocházet ze Spojených států, přestože se bude nejspíš jednat o starší americké víceúčelové stíhací letouny 4. ...
Jedna z nejtradičnějších firem v tuzemském jaderném průmyslu, plzeňská Škoda JS, věří v renesanci svého oboru. Její šéf František Krček je navíc přesvědčený, že český průmysl zvládne velkou část budoucích zakázek zajistit sám. A pokud by se stavěly čtyři velké jaderné bloky, potenciální zakázky by byly skutečně významné. „U jednoho bloku jde určitě o miliardy korun. Pokud by se stavěly čtyři, mohlo by to být i dvojciferné číslo v miliardách,“ uvádí Krček s tím, že Škoda JS počítá také se zakázkami pro malé...
Po restrikcích pandemii covidu, poté, co válka zavřela v ukrajinském Charkově firmě významný závod, a poté, co loni skočily nahoru ceny elektřiny a plynu, přišel Philip Morris ČR a.s. s překvapivými zprávami. Stouply mu loni jak tržby, tak zisk. Mění se ale podmínky na trhu, chování spotřebitelů a do toho všeho mohou zasáhnout i změny daní. V rozhovoru pro E15 na otázky s tím související odpovídá Andrea Gontkovičová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti.
Spor Kyjeva se státy východního křídla Evropské unie o dovoz levného ukrajinského obilí se vyostřuje. Po Polsku a Maďarsku v pondělí pozastavilo import zemědělských komodit z Ukrajiny také Slovensko a k témuž v zájmu ochrany domácích producentů vyzývá tuzemská Agrární komora. Jednostranně vyhlášené embargo nicméně kritizuje Evropská komise a za nesmyslné je považují i někteří podnikatelé a ekonomové, které oslovila E15.
Avast chystá konkurenci pro Apple Pay a Google Pay, vyvíjí systém pro digitální peněženky Jaderná energie jako dálnice? Poláci zase mohou ukázat Čechům záda České čipy poletí na Měsíc. Pražský Advacam je vyrábí v prostorách po Nokii Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
V únoru loňského roku, když se kolony ruské techniky valily přes hranice Ukrajiny, varovali mnozí analytici před jakýmsi kybernetickým armagedonem, kdy měli ruští experti uvrhnout Ukrajinu prakticky do doby kamenné. Hodinu před začátkem invaze se jim skutečně podařilo shodit satelitní komunikační systém americké firmy Viasat, na kterém byla částečně závislá ukrajinská armáda. Realita dalších měsíců je ale mnohem příznivější, než temné obavy expertůz počátku války.
Odsunuté koupě bytů způsobené drahými hypotékami vyvolaly v síti realitních kanceláří Re/max historicky rekordní rok v počtu zprostředkovaných nájmů. S prvním výraznějším poklesem sazeb ale nájmy opět vystřídá zájem o pořízení vlastního bytu, a to možná už letos, očekává generální ředitel společnosti Jan Hrubý. „Od poloviny tohoto roku už bude vývoj výrazně pozitivnější. Osobně si myslím, že optimální úrokové sazby jsou někde kolem tří procent a věřím, že se k nim dostaneme v průběhu roku 2024,“ říká šéf ...
Ruská invaze na Ukrajinu a následná válka se v končícím roce staly událostí číslo jedna, která dalece ovlivňovala dění nejenom v Evropě. A nic nenasvědčuje tomu, že přinejmenším počátek příštího rok bude jiný. Osvobození Ukrajiny zatím není na dosah a brzká dohoda rovněž není příliš pravděpodobná. Další osud Kyjeva bude každopádně silně záviset na vojenské a hospodářské pomoci ze Západu.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.